leem en een dak van stro, dat gebouwd was met geld van de Winkel van Sinkel; over de armoede, die daar heerst, over de ouders die vaak hun kinderen thuishouden omdat ze lezen en schrijven overbodig vinden, omdat zij het zelf ook nooit hebben geleerd. Deze greep uit het Indiase leven maakte veel indruk op de schooljeugd. Toen werd door het enthousiasme van de kinderen bij het Oudercomité spontaan het idee geboren om op 23 september in Oostrum een sponsorloop te houden om geld in te zamelen voor het schooltje in Basen, waarmee de school van leermiddelen en meubilair kan worden voorzien. Een mooi voorbeeld van ontwikkelingssamenwerking en -bewustwording. De jeugd verwacht alle medewerking van heel Oostrum om deze spon sorloop te laten slagen! Men kan sponseren met een bedrag per gelopen rondje of door het geven van een bedrag ineens. Deze sponsorloop zal gehouden worden op het terrein voor de Watermolen, van 14.00 uur tot 16.00 uur. Groep 1-2 lopen maximaal 10 minuten. Groep 3-4-5 lopen maximaal 15 minuten. Groep 6-7-8 lopen maximaal 20 minuten. Ook kinderen uit Oostrum die elders de basisschool bezoe ken, kunnen aan deze sponsorloop meedoen.^ Inschrijfformulieren voor deze kinderen zijn verkrjgbaar bij; Nel Vollenberg, Hatendonkstraat 15 en bij Akke van Lunen, Randenrade 10. De kinderen van de Maria Basisschool krijgen de formulie ren, op school uitgereikt. Wij hopen op een geslaagde middag. Met vriendelijke groet; Oudervereniging Maris Basisschool. GRANDIOOS Zo goed is de bloemenaktie geweest, bedankt. Maar er was toch iets wat ons 'n beetje dwars zat. We hadden net zoveel bloemen ingekocht als andere jaren en toch hadden we er te weinig. Het liep gewoon ontzettend goed. Hierdoor hebben we niet idereen van bloemen kunnen voor zien. Helaas hiervoor onze excuses. Het volgend jaar beloven we nog beter ons best te doen. Hopelijk mogen we dan weer op u rekenen. Bedankt allemaal. Zangkompeneej oeretoe O —O —O —O —O —O —O —O —O —O —O —O -O -O -O -O O -O -O —O -O -O -O -O -O —O -O -O -O

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 5