Omdat de speelplaatsen ook na school aantrekkingskracht uitoefenen op de kinderen hopen wijdat alle kinderen met zorg omgaan met de hetgeen op de speelplaatsen staat. M.n. de oudere jeugd vragen wij rekening te houden met het feit, dat de speel-toestellen weliswaar stevig verankerd en gemaakt zijn, maar uiteindelijk berekend zijn op hetgeen basisschoolkinderen ermee doen. Voor de ouders die meegeholpen hebben is tenslotte het volgende nog van belang: - Op school is nog blijven liggen: een beitel, een ring- sleutel, een engelse sleutel en een grote kwast. - Ouders, die menen bep. onkosten te mogen declareren bij school worden verzocht hierover contact op te nemen met G. Mous. Het kan hierbij b.v. gaan om bep. materialen, die men aangeschaft heeft, beschadigingen aan gereedschappen etc. )- o- o— O- O- O— O-O-O-O— O— O-O-o— o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o— O" O- O- O- O- O MOEDERDAG? Was het maar waar! Menige vrouw wordt er op Moederdag aan herinnert dat zij onge wild geen kinderen heeft. Door een beschikking van de natuur is haar dat niet gegund. Zij of haar mannelijke partner heeft "vruchtbaarheidsproblemen". Dat komt meer voor dan u denkt: een op elke tien echtparen bevindt zich in die situatie. Gelukkig is het in een groot aantal gevallen mogelijk de natuur een handje te helpen. Hoewel onvruchtbaarheid een groot probleem blijft, zijn er toch veel "onvruchtbare" echtparen die hun liefste wens - een kind - in vervulling kunnen zien gaan. De medische wetenschap vindt steeds nieuwe methoden en technieken om dit doel te bereiken. De toediening van hormoonprodukten speelt hierbij een belangrijke rol. Een van die produkten wordt vervaardigd uit een hormoon dat vooral voorkomt in de urine van vrouwen die pas zwanger zijn. Het is dus zaak, zoveel mogelijk vrouwen te vinden die bereid zijn hun urine gedurende de eerste vier maanden van hun zwanger schap te verzamelen. De opgespaarde urine wordt dan door de organisatie "Moeders voor Moeders" bij de deelneemsters thuis opgehaald en vervolgens in een fabriek tot het hormoonprodukt verwarkt "Moeders voor Moeders" heeft door het gehele land verspreid zo'n 140 informatrices die voorlichting geven over deze organisatie. Ze proberen zoveel mogelijk vrouwen die net zwanger zijn, en thousiast te maken voor deze manier van hulpverlening. Ook 5

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 5