DORPSRAAD WERKCOMITÉ OOSTRUM Samenvatting vergadering Werkcomité Oostrum, welke gehouden werd op dinsdag 21 februari 1989 in vergaderzaal van 1111 Allemansca- fe" te Oostrum. - voorzover in Oostrum nog premiebouw mogelijk is, heeft dit uitsluitend betrekking op ofwel premie A-woningen (nieuwe richtlijnen) ofwel premie C. Belangstellenden dienen zich in verbinding te stellen met de Gemeente Venray; - wij vernamen nog geen officieel bericht van verplaatsing Polygastanks bij NS-Station; - vergadering neemt kennis van enkele kommissievergaderingen; bijzondere belangstelling gaat uit naar de betekenis en doel stelling van "DORPSVERNIEUWINGSFONDS11 en dan met name in hoeverre hierop een beroep kan worden gedaan. - vergadering neemt kennis van uitnodiging receptie van: 10 jaar Kerkelijk Gemengd Koor; 25 jaar OVB; - verslag wordt uitgebracht van de informatiebijeenkomst op het Gemeentehuis onder het motto: "VENRAY VOLOP ACTIEF". Begrijpelijk dat het accent vooral op Venray lag; diverse bouwprojecten kwamen ter sprake. Duidelijk bleek dat er voor de woningbouw op de kerkdorpen maar zeer beperkte mogelijkhe den zijn; vooral tengevolge van de ingevoerde "stankcirkels". Inkrimping van deze cirkels kan wellicht enige ruimte bieden op een enkel dorp; de techniek zal dit probleem echter reali seerbaar moeten maken. Nieuwbouw van zogenaamde gezinswoningen (huursector) zal minimaal zijn; de nadruk zal vooral liggen op de zogenaamde multi-functionele bouw. Een woningtype zoals in Oostrum aan de Jofferspas is gerealiseerd. Volgens de inleider was er een trek waar te nemen naar koop- en/of huurappartementen in Venray-kom vanwege de gunstige ten opzichte van de centrale voorzieningen. Ruime aandacht kregen de industrieterreinen. Vastgesteld werd dat "de Hulst" volloopt; het midden- en kleinbedrijf is hier ruimschoots vertegenwoordigd. De aandacht werd tevens geves tigd op recreatieplan "De Witte Vennen". - een bijeenkomst georganiseerd door Landel. ver. Kleine Kernen i.v.m. plaatsing van een snelheidsmeter in Meerlo zal worden bijgewoond door een afgevaardigde van Werkcomité Oostrum. 2

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 2