Het Groene Kruis Venray. CARA, HEEFT UW KIND ER LAST VAN? Er zijn kinderen die vaak last hebben van volzitten. Het lijkt alsof ze altijd verkouden zijn met afwisselend een lopende of verstopte neus. Onverwachts kan benauwdheid optreden. Soms s nachts of na inspanningen. Vaak hebben deze kinderen een allergie. Ook voor ouders is het moeilijk hun kind benauwd te zien. De ene keer reageren zij begripvol en een andere keer is hun reaktie onzeker. Het is dan ook niet verwonderlijk dat ouders van een kind met deze klachten - ook wel CARA genoemd - allerlei vragen hebben. Vragen als: Wat is nu precies CARA en wat is de ernst ervan? Wat kan ik zelf doen om mijn kind te helpen en hoe dan? Wanneer kan ik het beste hulp inroepen? Voor deze ouders organiseert het Groene Kruis vijf bijeenkom sten. Deskundigen zoals een arts, een fysiotherapeut, een ver pleegkundige docente van het Nederlands Astmafonds en een wijk verpleegkundige zullen hieraan hun medewerking verlenen. De arts zal U informeren over de ziektebeelden, de oorzaken, de verschillende onderzoeken en behandelingen o.a. het gebruik van medicijnen. De fysiotherapeut zal U enkele oefeningen leren, die voor Uw kind belangrijk kunnen zijn. De verpleegkundig docente van het Nederlands Astmafonds zal iets vertellen over hoe ouders en kinderen CARA beleven. De wijkverpleegkundige zal met U praten over CARA in relatie tot aanpassingen in en om huis. Tijdens alle bijeenkomsten kunt U vragen stellen. Ook is er gelegenheid ervaringen uit te wisselen en elkaar praktische adviezen te geven. De bijeenkomsten worden gehouden op 3, 10, 17 en 24 april en 1 mei 1989 en duren van 20.00 tot 22,00 uur. Plaats: "De Clockert", Bergweg 4 in Venray. Maximaal 15 ouders kunnen de bijeenkomsten bezoeken. De onkosten zijn 15 gulden per persoon en 20 gulden per echtpaar. Als IJ belangstelling heeft, dan kunt U zich voor 22 maart opge ven bij Mw. van Berlo of Mw. van Hegelsom, wijkverpleegkundigen, telefoonnummer: 04780 - 81269, op werkdagen tussen 12.00 en 13.00 uur. Op dit nummer kunt U ook terecht voor meer informatie over de avonden. IJ bent van harte welkom. 14 O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 14