karnavalsvereniging „De Karklingels" OOSTRUM Karklingels en karklingelinnekesvur luëpig de leste kier, dat ik meej zoewe tot ow richt. Karnalval '89 zit d'r op. En hoe Ik was kapot, mar ik heb d'r van genote en ik hoop gillie mit meej. Als ik zoewe de redakties beluuster, geluëf ik, dat weej ut same nog nie zo slecht hebbe gedoan. Vurdat weej echter rustig an goan doen tot november, wil ik iederiën nog is bedanke vur ow medewerking en de veule spontane reakties. De karnavalsvereniging dank ik vur ut ien meej gestel de vertrouwe. De Raod van Ellef, de cafee en zaalhalders. De voetbalclub mit ur boerefemilie en de vurtreffelukke ceremo- niemester De minse van de Geysterseweg vur de mojje versiering en nie te vergete ozze pap en os mam vur de goeje zurg mit en vur de karneval Minse allemoal bedankt en tot zoewe Prins ROLAND 1 Alaaaaaaaaaf Karklingels en karklingelinnekes!!! Carnaval 1989 is wer vurbejAs jeugdprins heb ik enne schitte rende carnaval gehad. Doar woj ik ollie allemoal vur bedanke, want as gillie nie gekomme ware, dan haj ik ok gen fiëst kunne viere Ik woj nog miër meense speciaal bedanke, dat zien: ozze pap en os mam, mien zus Wendy, want zonder ur kos ik nerges optied zien, mar dur nog miër meense die ik speciaal wil bedanke name lijk: Vorst Giel, Nar Rogier, de hiële raod van ellef, de jeugd- leiding, de wagebouwers en alle meense die op mien reseptie zien gekomme en natuurlijk nie te vergete alle Aostrumse kiender, wor wej vief mojje bals en een schitterende boerebrulluft mit ge vierd hebbe. Nouw is ut allemoal afgeloeëpe. Tot volgend joar! Allaaf! Jeugdprins ERWIN 1 9 KARKLINGELS OOSTRUM O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O- O

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 9