KARNAVALsvERENiGiNG „De Karklingels" OOSTRUM ROLAND VAN SOEST PRINS KARNAVAL 1989. 6 OOSTRUM Afgelopen zaterdag werd op het prinsenbal afscheid genomen van Prins Sjef I. Nadat de prinsenmuts, mantel en prinsenketen waren ingenomen, werd door Vorst Bert een halt aan de ceremonie proto- culair toegeroepen. Een terugblik in het verleden deed Vorst Bert eraan denken hoe moeilijk het aftreden voor een prins is.(Dit gebaserd op eigen ervaring). Na de tijd zodoende enigs zins gerekt te hebben, kwam toch het onvermijdelijke. Prins Sjef's scepter werd ingenomen. Gelukkig kwam hij niet met lege handen te staan. Nar Twan kwam uit de zaal naar boven met een flinke uit de kluiten gewassen vorzittershamerPrins Sjef werd als Sjef Arts opgenomen in de Raad van Elf, waarbij hij ook zijn voorzitterschap verder zal vervullen. Uiteraard waren er bloemen voor de wederhelft van Sjef, Gien, zonder wiens hulp Sjef zijn taak zeker niet had kunnen volbrengen. Na ongeveer een half uur beklom de Raad opnieuw het podium, ditmaal om de nieuwe prins te ontvangen. Via het bekende spel Wie van de drie werd de keuze opengelaten. De spanning steeg, van d.e drie mogelijke kandidaten kon men de kont our en waarnemen. In de zaal vielen reeds de eerste namen van mogelijke prinsen en werden verscheidene weddenschappen afgesloten. Vorst Bert vond het echter belangrijk dat een prins een vasteloavondsgroet zou kunnen maken. Toen kandidaat 1 en 3 faalden, bleef de keuze beperkt tot 2. Inmiddels begon men de proklematie voor te lezen, daar Bert het moeilijk vond te kiezen. Tot ieders verbazing kwam niet nummer 2, maar Roland uit het hokje, die onder de naam Prins Roland I de karnaval zal gaan leiden. Roland's moeder Nelly werd ontvangen met een bloemetje, daar de residentie van de prins op de Geysterseweg zal zijn. In z'n eerste woordje riep de prins iedereen op vooral naar de bals te komen. Hilariteit was er toen de prinsendans zich aanmeldde. Daar de kersverse prins met enkele vrienden een danscursus volgt, werd de prinsendans omgetoverd in Rock en "Rooi". Samen met vaste partner Karin liet het koppel zien dat er serieus geoefend is de afgelopen weken. Dat de aanwezigen opgetogen waren met de keuze van de nieuwe prins bleek uit de vele felicitaties en reakties tijdens de verdere avond. O- O- O- O- O- O- O- O- O— O- O- O— O— O— O— O" O- O- O— O- O- O- O— O- O— O" o— o- o~ o— o— O KARKLINGELS

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 6