VANUIT DE BASISSCHOOL groep 1-2. Beste Ouders, Vandaag zijn we gestart met het projekt "KIND, ziek zijn, DE DOKTER". Kinderen krijgen doorgaans vrij snel in hun leventje met de dokter te maken. Bijvoorbeeld op het konsultatieburo voor zuige lingen en kleuters. Ook kunnen er allerlei redenen zijn, zoals kinderziekten en ongelukjes, om een huisarts in te schakelen. Het is dan ook belangrijk dat het kind de dokter vertrouwt en er niet bang voor is: de dokter is gewoon een aardige mevrouw of meneer die je beter komt maken. Toch is de angst voor een dokter heel begrijpelijk. Een dokter doet geheimzinnige dingen: achterin je keel kijken; met "zo'n ding" tegen je aandrukken; je diep laten zuchten. Misschien doet hij je pijn door je bijvoorbeeld een prik te geven. En als je bovendien al ziek bent en daardoor toch al wat gevoeliger, raak je extra snel in paniek. Veel kinderen krijgen in hun eerste levensjaren ook met het ziekenhuis te maken. Daarom willen we hier, in het kort, ook aandacht aan schenken. Velen die met kinderen te maken hebben, vagen zich af "Hoe help je een kind over (ev.) angst voor de dokter of voor het zieken huis heen?" Door dit projekt hopen we er een kleine bijdrage aan te leveren. Tijdens het projekt zullen we met de kinderen o.a. gesprekken hebben over: - gezond - ziek zijn - bezoek aan en van de dokter (wacht- en spreekkamer enz. -de gevoelens/ervaringen van de kinderen: pijn - bang - verdrietig - boos - heimwee - bedrust - afscheid. Om alles wat aanschouwelijker te maken hebben we - spullen van de dokter gekregen - voor volgende week donderdagmiddag (19 jan.) een bezoek aan de "poppen/dierendokter" "DrSchraven" georganiseerd. Dit betekent dat alle kinderen volgende week donderdagmiddag hun pop of knuffeldier mee mogen brengen. We gaan dan in groepjes naar DrSchraven toe die de "zieke" poppen/dieren weer beter maakt. Hiernaast zou het fijn zijn als de kinderen m.b.t. dit onderwerp foto's en/of plaatjes meebrengen. 9

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 9