voor een uitverkochte zaal het nieuwe karnavalsseizoen op ludie ke wijze ingeluid waarbij de eerste avond de stoppen letterlijk en figuurlijk doorsloegen. Het aangeboden programma, meer dan een avondvullend, kemmerkte zich weer door binnen- en buiten- dorpskwaliteiten. De Boys Gang zorgde voor een verrassend begin met hun play-back optreden waarin enkele toeschouwers ook, al dan niet gevraagd, een rol toebedeeld kregen. Pierre van Helden, een van de finalisten bij het Limburgs Buut- kampioenschap bracht ons aan het 'verstand11 dat zelfs psychia ters soms een draadje los kunnen hebben. Als drie keuterboerkes en een boerinneke bezong Tum-Tum de vier "mans"-formatie van eigen bodem o.a. de mestproblematiek en het witte goud. Het winnende liedje van de eerste liedjesmiddag door Mirjam Aarts heeft aan bekendheid gewonnen. Uit volle borst zong een koor van 250 zangers en zangeressen "beej ow is 't fijn, geej ziet zonne lieve". Vol spitsvondigheden, humor en kritische kanttekeningen zaten het repertoire van de zangduo's Urn en Urn en Paeper en Salt die beide op hun eigen manier dingen van vroeger en nu aan de kaak stelden. Zang en muziek uit het eigen Karklingelland zijn een niet meer weg te denken onderdeel op de zittingen. Daarvoor tekenden joekskapel Ut Got en Zangkompeneej Oere Toe met een gastoptreden (of come-back van Nol Linders) Dat je rare dingen gaat zien of zeggen bewees Frank Schrijen uit Boxmeer als Gradje Boemel, het manneke dat drinkt omdat alcohol meer procenten oplevert dan de rente van de bank en denkt dat baby's op het licht van een zaklantaarn afkomen. Klap op de vuurpijl van de beide avonden was ongetwijfeld ook het slot- optreden van Neutjes Veer die met verbluffende perfektie dage lijks herkenbare zaken bezongen. De uitstekende muzikale intermezzo's van onze eigen Eikenhofka pel maakte het gehele programma kompleet. Op de zaterdagavond werden enkele leden van onze karnavalsver- eniging in het zonnetje gezet. Jan Kreuz en Jan Achten kregen voor hun uiteenlopende aktiviteiten die zij beiden steeds met veel enthousiasme deden en doen de verenigingsspeld uitgereikt. Van Math Laurens se namen we afscheid met de aanbieding van een kadootje en het eerste exemplaar van het -URSTE AOSTRUMSE VASTELAOVESLIEDJE S BOEK- De dames werden uiteraard in de bloemen gezet. Aan iedereen die op enigerlei wijze bijdroeg tot deze twee fantastische avonden is een bedankje op zijn plaats. Ook jullie, publiek. Bij deze dus!!! o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o 8

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 8