HEER^ LEER ONS BIDDEN Bij gelegenheid van de schoonmaak, of van een verhuis komen we ze nog wel eens tegen: oude kerkboeken, vergeeld en beduimeld, half of helemaal uit de band, kapot gebeden van de eerste tot de laatste bladzijde. Stille getuigen van een voorbije tijd. We zeggen dan: Het is er nog eentje van ons moeder. Het was voor haar geen probleem. Bidden was voor haar iets vanzelfsprekends; het was in haar levensritme opgenomen; ze zou het niet anders gekund hebben en ze was er gelukkig mee Als ik U zou vragen, waarom U naar de kerk komt, dan zullen velen van U antwoorden: "om te bidden". Zo'n antwoord ligt in de lijn van de verwachting, want de kerk is zeker de ruimte bij uitstek om samen te bidden. Maar ik denk dat de kerk zeker niet de enige plaats is, waar we kunnen bidden. Als dat zo zou zijn, dan zouden we het bidden weghalen uit de alledaagse realiteit van het leven: bidden zou dan thuis horen op een aparte plaats. En dat is zeker niet het geval. In de H. Schrift lezen we: Op een keer was Jezus ergens aan het bidden. Niet in de synagoge, niet in de tempel, zo maar ergens op een willekeurig moment van de dag, want bidden heeft alles te maken met de zorg om ons bestaan. Bidden is een wezenlijke zaak voor ons christenen. God proberen te spreken is noodzakelijk, anders lopen we het gevaar dat we onze arbeid voor onmisbaar houden. Spreken met God is noodzakelijk omdat we anders zouden kunnen gaan vergeten dat we ons bestaan aan Hem te danken hebben. Bidden is: danken, loven, klagen, smeken, liefde om Zijn Rijk te laten komen, om Zijn wil te laten geschieden op onze aarde zoals in de hemel. Christenen die niet meer bidden, niet meer samen bidden, verlie zen hun geloof in God omdat liefde niet zonder spreken kan. In een huwelijk of vriendschap waarin nooit gesproken wordt, of waarin geen tekens van liefde gegeven worden, daar zal de liefde doodbloeien. Als de liefde die God ons geeft niet meer beantwoord wordt, kunnen we toch moeilijk spreken van een zinnige relatie. Het is toch geen schande God te vragen of Hij helpt goed te zijn, om Hem te bedanken. Maar als we God alleen weten te vinden bij ellende en tegenslag, dan is God het vijfde wiel aan onze wagen, de reserve-speler langs de lijn die we alleen inzetten als we denken hem nodig te hebben of niet meer zonder hem verder kunnen; maar verder ben ik niet in hem geïnteresseerd. Samen bidden: dat versterkt, helpt, geeft troost. God lost geen problemen op, maar Hij kan ons sterk maken om de problemen aan te kunnen. Heer, geef ons geloof om te kunnen bidden. Voor hen die het vergeten zijn gedurende de oktobermaand wordt er in onze kerk iedere dag na de H. Mis van 9.00 uur de 5

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 5