Woensdag 28 september Senioren 1 Oostrum 1 - Erica 1 aanv19.30 u. aanw.18.45 u. Zaterdag 24 september: Jun.l Erica 2 Asp.l Lottum Asp.2 Oostrum Pup.l Vrij. DAMESKORFBAL HOE KUNT SENIOREN-SCHEIDSRECHTER WORDEN? Het antwoord is; door de scheidsrechters-B kursus te volgen. Deze kursus gaat in op: - De reglementen van de N.D.K.B. - De spelregels van de N.D.K.B., en dan met het aksent op de zgn. "open regels". Dat zijn de meer gekompliceerde regels, waarbij de beslissing van de scheidsrechter wordt bepaald door de wijze waarop hij, wat hij ziet, interpreteert. - De sociale vaardigheden. Het persoonlijk optreden van de scheidsrechter in relatie tot speelsters, publiek, coaches e .d - Praktische vaardigheden. Deze onderwerpen worden in de kursus, zowel in theorie als prak tijk behandeld. Eerst zijn er 7 theoretische avonden van 2,5 uur, welke met een theoretisch examen worden afgesloten. Daarna volgt het praktijk gedeelte. Dat houdt in dat de kursisten tijdens de toernooien of in de zaalkorapetitie een aantal keren wedstrijden gaan fluiten. De kursist wordt daarbij geobserveerd door de docenten en mede- kursisten. Die wedstrijden worden daarna nabesproken. Wanneer de kursist voor het theorie- en praktijkonderdeel is geslaagd ont vangt deze het scheidsrechters-B diploma en embleem. Iedereen die 17 jaar en ouder is, in het bezit is van een scheidsrechters-A diploma (voor jeugdscheidsrechter) en de bereidheid heeft om minimaal 5 wedstrijden per seizoen te flui ten kan de kursus volgen. In sommige gevallen kan de opleidingskommissie van de N.D.K.B. dispensatie verlenen aan deze kursus deel te nemen zonder dat men in het bezit is van het scheidsrechters-A diploma. Men moet dan wel een theoretisch toelatingsexamen afleggen, waarvan het niveau gelijkwaardig is aan dat van het examen van de jeugdscheidsrechterskursus De kursuskosten zijn (in 1988) f. 67,50 Dit is inklusief de kursusmap - Oostrum aanv.: 13.30 u. vertr: 12.45 u. - Oostrum aanv.: 14.00 u. vertr: 13.15 u. - KCHB aanv.: 14.00 u. aanw.: 13.15 u. 16

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 16