Liedje: 1-2-3-4-5 vingers aan mijn linkerhand) Heb jij die ook 3 x. couplet. Een gaat er weg. Een gaat er weg.Nu zijn !t er vier. Twee gaan er weg (2 x) Nu zijn 't er drie. Drie gaan er weg (2 x) Nu zijn 't er twee. Vier gaan er weg. (2 x) Nu is 't er maar een. Vijf gaan er weg (2 x) Nu zijn 't er nul. Daar zijn ze weer (3 x) We hopen dat dit project goed zal slagen! Groetjes, leerkrachten groep 1-2. Zoals U misschien al weet is een groep aktieve ouders al geruime tijd bezig met het maken van een Documentatie Centrum voor de groepen 1 t/m 4. Plaatmateriaal van de afgelopen jaren verzameld is, wordt door deze ouders gesorteerd naar onderwerp, voorzien van tekst en tenslotte op een degelijke manier verzameld in grote klappers. Wanneer er straks binnen de groepen gewerkt wordt aan een bepaald onderwerp of wanneer de kinderen gewoon plaatjes willen kijken, dan kunnen ze zelf binnen het D.C. de desbetreffende klappers halen en gebruiken. Het laatste jaar is er door de D.C. werkgroep erg veel werk verzet, zodat wij over enkele weken binnen de groepen ook kunnen starten met het werken binnen het D.C. Het D.C. is echter nog niet helemaal klaar. Er is nog behoefte aan platen over bepaalde onderwerpen. Wanneer U thuis, bij kennissen, familie of op 't werk nog duidelijk plaatmateriaal kunt vinden (niet groter dan A4 formaat) over de hier onder staande onderwerpen dan zou U hier de school een groot plezier mee doen. Het plaatmateriaal kan afgegeven worden aan de leerkrachten van groep 1 t/m 4. Onderwerpen - Verkeer in de lucht vliegveld, vliegtuigen enz. - Verkeer op 't water boten, haven, brug. - Verkeer op de weg auto, motor, fiets enz. - Openbaar vervoer trein, station, metro enz. - Beroepen. - Bloemen, bomen, struiken. - Groenten, fruit. - Feesten: kermis, Pasen, Carnaval, Verjaardag enz. - Het weer. - In huis. - In het ziekenhuis. - Gebouwen kerk, school, huizen, - Gevoelens van mensen: boos, blij enz. Alvast hartelijk bedankt! Team Maria Basisschool. o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o 10

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 10