4 DAGEN NAAR LOURDES Wie graag eens een bezoek wil brengen aan Lourdes, heeft ook dit jaar een mooie gelegenheid om tegen een redelijke prijs een 4- daagse reis naar deze wereldberoemde bedevaartplaats te gaan maken In samenwerking met Holland International organiseert de Rabo bank deze bijzondere reis met vertrekdata 13, 20 en 27 mei, 3, 10, 17 en 24 juni, 1 en 8 juli 1988. Om de afstand te overbrug gen wordt gebruik gemaakt van een chartervlucht van Brussel naar Lourdes v.v. Ook zal voor busvervoer van en naar Brussel worden gezorgd. Ongetwijfeld is dit voor menigeen een unieke kans om zijn of haar wens om ooit eens (of nog eens) Lourdes te bezoeken, in vervulling te zien gaan. Elk jaar komen meer dan 3 miljoen katholieke pelgrims naar deze Maria-bedevaartplaats aan de voet van de Pyreneeën. In de nabij gelegen grot van Massabielle verscheen in 1838 de Heilige Maagd Maria verscheidene malen aan de toen 14-jarige Bernadette Soubi- rouseen arme molenaarsdochter, die later door de Rooms-Katho- lieke Kerk heilig is verklaard. Op de plek waar Bernadette de verschijning zag, staat nu een madonnabeeld, terwijl bij de grot een basiliek in neo-gothische stijl is opgetrokken, die in 1876 gereed kwam. Aan de voet van de basiliek bevindt zich de uit 1889 stammende Rozenkranskerk (Eglise du Rosaire) die in neo- byzantische stijl is gebouwd. Ten zuiden van de basiliek voert een Kruisweg (Chemin du Calvai- re) in 13 minuten naar een hoog gelegen punt, dat een prachtig uitzicht biedt. Onder de Esplanade is de ondergrondse Pius X- basiliek gebouwd, de op de Sint Pieter in Rome na de grootste kerk ter wereld, die in 1958 werd voltooid. Tot de heilige plaatsen behoort ook de bron bij de grot van Massabielle, waar van het geneeskrachtige water naar de speciale baden voor de zieke pelgrims wordt geleid. Tijdens deze dagen verblijft U in een hotel in het centrum op basis van volpension. U heeft alle tijd om de Heiligdommen te bezoeken en aan de avond-processie deel te nemen. Reisleiding is ter plaatse aanwezig, zodat U in Lourdes in goede handen bent en indien gewenst aan diverse excursies kunt deelnemen (Grotten Betharram, Biarritz, Pyreneeën). Belangstellenden voor deze interessante reis kunnen voor infor matie en reservering terecht bij de Rabobank. De reis kan bij de betreffende banken worden geboekt vanaf f. 545,00 per persoon. Een folder ligt voor U gereed. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 25 Rabobank Q

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 25