Vanaf 1961 is de huurtermijn voor een graf 20 jaar. Dat betekent dus dat voor alle overledenen van 1961 tot en met 1967 de huurtermijn voor het graf in 1987 geëindigd is. 9Verlenging van huurtermijn Voor alle graven waarvan de huurtermijn in 1987 is afgelo pen is de mogelijkheid om eenmaal de huurtermijn met 20 jaar te verlengen. Voor alle begravingen waarvan de grafhuur in 1988 en vol gende jaren zal zijn afgelopen bestaat de mogelijkheid om eenmaal de grafhuur met 20 jaar te verlengen. Of na het verloop van de verlengingstermijn van 20 jaar voor de laatstbedoelde gevallen nog verlenging mogelijk is zal het kerkbestuur telkens van geval tot geval beslissen. In deze gevallen kan het kerkbestuur besluiten verlenging voor een kortere termijn toe te staan. Na het verstrijken van de huurtermijn, zonder dat verlen ging nog mogelijk is, kan het kerkbestuur tot ruiming overgaan. Het kerkbestuur zal in ieder geval openbare kennisgeving doen. van een voornemen tot ruiming van een graf of graven. 10Reserveringen van graven In het verleden, toen nog niet boven elkaar begraven werd, werd meermalen naast de eerstoverledene een graf gereser veerd voor een tweede overledene. Die reserveringen blijven natuurlijk bestaan. Vanaf 1 januari 1986 is begraving naast elkaar niet meer mogelijk. Voortaan wordt derhalve boven elkaar begraven. In deze gevallen is dus voor man of vrouw van de overledene automatisch een grafruimte gereserveerd. In dit geval begint de termijn van 20 jaar zelfs pas te lopen met ingang van de datum van de tweede begraving. Ook overigens - wanneer er nog geen overledene is - kan een graf ruimte voor twee personen gereserveerd worden. Die reservering kan 2 x 20 jaar zijn.. Bij ingebruikneming van de gereserveerde grafruimte binnen de gereserveerde huur termijn moet voor de begravingen (bij)betaald worden zoals de regel in het algemeen luidt. Het kerkbestuur kan een gereserveerde plaats vervallen verklaren zij het dat het kerkbestuur dan een andere plaats 4

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 4