ten aanzien van beschikbaarstelling bomen. Betreurd wordt dat tijdens de viering van Oud en Nieuw een deel van de verlich ting is meegenomen uit de kerstboom op het dorpsplein. Een dringend beroep wordt gedaan op de "heldhaftigen" dergelijke praktijken achterwege te laten. Kennis genomen wordt van de agenda van diverse commissieverga deringen. Inmiddels ook grond aangekocht in bestemmingsplan Oostrum, zodat op korte termijn met de bouw van 8 huurwoningen kan begonnen worden. Deze woningen maken deel uit van bouwpro gramma 1987. Door enkele aanpassingen (indeling) is start van de bouw vertraagd. Vergadering neemt kennis van het ontbinden van fietscrossclub "Flying Jumpers" vanwege te weinig leden. Werkcomité toont belangstelling voor overname van geluidsinstallatie. Vergade ring denkt op deze manier ook andere verenigingen hiermede een dienst te bewijzen. Tegen vergoeding kan hiervan dan gebruik gemaakt worden. Werkcomité zal geen verantwoording dragen voor eventuele ingebruikname door derden van braakliggend voormalig fiets- crossterrein Kennis wordt genomen van ingezonden brief van een van de bewoners van de Mgr. HanssenstraatIn genoemde brief wordt de aandacht gevraagd voor het te hard rijden. In genoemde brief wordt o.m. het voorstel gedaan de mogelijkheid van bescheiden verkeersdrempels te bezien. Vergadering onderschrijft de zorg ten aanzien van verkeersveiligheid maar staat afwijzend ten opzichte van verkeersdrempels onder verwijzing naar ervaringen elders. Aanpassing van verantwoord verkeersgedrag door gebrui kers lijkt vooralsnog enige oplossing. In dit verband wordt nogmaals gewezen op de aandacht blijven vestigen op weren van zwaar verkeer uit dorpskernen. Kennis genomen wordt van overzicht leeftijdsopbouw Oostrumse bevolking. Uitgaande van aantal inwoners per 1-1-87 van 1862 telt Oostrum 1542 inwoners jonger dan 50 jaar. Van vergrijzing dus zeker nog geen sprake. Verslag wordt uitgebracht van activiteiten rond jubileumfees ten 1988. Een beroep wordt gedaan op medewerking van allen. Uit Werkcomité met assistentie van anderen wordt een werkgroep samengesteld, die de gegevens van 40 jaar Werkcomité zullen doorlopen i.v.m. verwerking in jubileumboekje en tentoonstel ling. Verslag wordt uitgebracht van dorpenraadsoverleg. Aan de orde kwamen terugbrengen termijn van 10 jaar naar 5 jaar om als autochtoon te worden aangemerkt; 2

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 2