KARNAVALsvERENiGiNG „De Karklingels" oostrum OOSTRUM Zittingsavonden Nabeschouwd. Afgelopen vrijdag- en zaterdagavond vonden in ons gemeenschapshuis weer de pronkzittingen plaats. Prins Bert 1 opende beide avonden met een hartelijk welkomstwoord op een schitterend verzorgde Bühne. De vier Merselose Boys Gang(sters) beten de spits af met een "haastig" optreden, dat al begon in de zaal. Hun wervelend optreden bracht het publiek meteen in stemming. Karei Fiddelers oogstte met zijn buut als postbode veel applaus. Turn Tum, voor driekwart een Oostrumse groep, bracht bij het publiek de handen op elkaar met hun prachtige ballades en acts. De neutjes veer uit Blerick bezongen niet alleen hun familie problemen, maar ook de trompetenecho en de wachtkamertango. Onnavolgbaar was hun kijk op de eerste limburgse smartlap. Hun optreden vormde volgens velen het hoogtepunt van de avond. Na de pauze bezong zongkompeneej Oeretoe op eigen muziek en tekst de lotgevallen van de Oostrumse middenstand. Ton Jorna was te zien en te beluisteren in zijn buut als advo- kaatOp schitterende wijze klapte hij uit de beklaagdenbank. Uitgedost als "enne snasse krasse kei" bracht Math Arts het publiek in vervoering. Hij verhaalde in zijn buut op rijm, op de zijn bekende grandioze manier, over in onbruik en onmin geraakt Oostrums dialekt. Karei Fiddelers oogstte nogmaals een flink applaus in zijn buut als Fons bij den tandarts. Tevens zette hij Prins Bert eens flink in de bloemen. De sjawi's sloten de rij van artiesten als kermisboksers Zij werden na een Zugabe en een "noch nie da" door onze nieuwe nar Twan onder daverend applaus naar beneden begeleid. Het programma van beide avonden werd door vorst Jan en vooral door Prins Bert 1 op vakkundige manier aan elkaar gepraat. De muzikale omlijsting werd, soms met windkracht zeven volgens enkele artiesten, verzorgd door de Eikenhofkapel onder leiding van Sraar Kessels. KARKLINGELS

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 7