Kwrsus-aktiviteiten voor mensen zonder werk. De Stichting R.I.S.C., afdeling werklozenzorg, start in februari weer met de volgende kursussen voor mensen zonder werk: Typen/tekstverwerken Basis-informatica/informatica en beroep Engels Houtbewerken/metaalbewerken/lassen/motorvoertuigentechniek Pech onderweg/kleding maken/ede Ismeden Zowel de kursus typen als de kursus tekstverwerken bieden de mogelijkheid tot het behalen van een diploma op verschillende nivo's, bijvoorbeeld het diploma basis machine-schrijven, het diploma bedrijfstypiste)het diploma basis tekstverwerken of het praktijkdiploma tekstverwerken. Voor deelname aan de kursus tekstverwerken is een redelijke type-vaardigheid vereist. In de kursus basis-informatica maakt U kennis met de computer en al zijn mogelijkheden, terwijl de kursus informatica en beroep U wegwijs maakt -middels het werken op een personal computer- in de beroepsgerichte toepassingen. In de vaktechnische kursussen zoals houtbewerkenmetaalbewer- kenlassen en motorvoertuigentechniek leert U verschillende technieken en vaardigheden, mede ter oriëntatie op verdere scholings- en beroepsmogelijkheden. In de kursus lassen komt zowel het elektrisch en het autogeen lassen, als het metaal actief gasbooglassen (M.A.G.) aan bod. De kursus motorvoertuigen-techniek behandelt in theorie en praktijk met name de basisprincipes van de opbouw en werking van ondermeer motoren/brandstof- en koelsystemen/versnellingsbak en koppeling. In de kursussen pech onder weg, kleding maken en edelsmeden staat meer de hobbie centraal. De kursussen vinden plaats in de werkplaatsen van de Stichting in Venray of Horst. Informatie/aanmelding: Voor nadere informatie, voor toezending van de kursusfolder of voor aanmelding kunt U zich wenden tot de Stichting R.I.S.C., Telefoon: 04780-83730 (bij voorkeur tussen 09.00 en 10.00 u.). Voor een kursusfolder kunt U ook terecht bij een van de werk plaatsen of het plaatselijk buro van de Stichting in Uw omge ving. O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O— O" O" O— O— O— O— O— O— O 10

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 10