B.v.Dijk stond de eerste tien beurten hopeloos achter, maar verraste als zo vaak vriend en vijand door ijzersterk terug te komen en speelde z'n tegenstander alsnog onder het groene laken. Wederom een bewijs dat je er met techniek alleen niet komt. Konsentratiemotivatie, psychologische oorlogvoering komen er ook aan te pas. Wira Kleuskens zit in zak en as vanwege te drukke werkzaamheden en is halverwege de kompetitie al aan de zomerstop toe. Helaas geen invaller beschikbaar, vandaag en het team laat je niet in de kou staan. J. Cornelissen speelt vrijwel konstant en dat is wat velen niet kunnen zeggen, maar wel zouden wensen. Drie gewonnen partijen en een verliespartij en het extra punt geeft een score van 7-2. Welkome punten, want de konkurrentie loert C-team: J. Vermeulen traint als geen ander, helaas niet altijd met het beoogde sukses. In de thuiswedstrijd tegen S.V.D. uit Overloon werd z'n inzet beloond. Met mooie series van 7 -9 en 13 caramboles in de eerste tien beurten had de tegenstander het nakijken. In de 17e beurt werd het karwei geklaard. Henk v.d. Heuvel speelt erg wisselvallig. Niet prettig en niet goed voor het zelfvertrouwen. Vorige week nog 2,5 nu amper 1 gemiddeld. Ik citeer Henk: Hiermee is alles gezegd en geschre ven. Niettemin twee winstpunten. Jo Cremers moest een punt afstaan aan zijn tegenstander. Verder heb ik vernomen dat Jo voor de tweede maal in z'n bil jartloopbaan 'n black-out had. Hij dacht dat de rode bal zijn speelbal was.De rode bal kan echter nooit de speelbal zijn. De witte bal met punt is de speelbal en de thuisspeler en de witte bal zonder punt van de bezoekende speler. Tegenwoordig ziet men vaak drie kleuren omdat de witte met punt vervangen is door een gele bal. Zelfs dan blijkt vergissen mogelijk, overgekonsentreerd heet dat in vaktermen. Hilariteit alom. Jos Nellen verloor zijn partij, maar maakte zijn slechte gemid delde van vorige week enigszins goed. Het begint een gewoonte te worden bij het derde team want ook Jos speelde met de rode bal. De partij is nu enkele dagen oud en uit zijn mond vernam ik: De scheidsrechter telde me af en iedereen lachen, maar ik ben me nog steeds van geen kwaad bewust. Zo zie je maar dat in 't vuur van het spel alles mogelijk is. Het mooie is dat iedereen ziet wat er gaat gebeuren, maar ze mogen niets zeggen. Twee winstpartijen, 1 gelijkspel, 1 verloren partij en het extra punt geven een totaalscore van 6-3 voor SNA. 16

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 16