bedoeling achter gezeten hebben dan dat zij hier rijkelijk haar genade wilde uitsrooien. Laten wij dat voorrecht waardig blijven door onze devotie, onze liefde voor Maria levendig te houden en te versterken. Laten wij bij haar een houvast zoeken als we het moeilijk hebben met ons geloof, als problemen ons pijnigen, als teleurstellingen ons niet gespaard blijven - maar laten we ook tot haar gaan om haar te danken voor de troost en steun die zij ons schonk - dankbaar dat zij met veel pijn en lijden ons Christus, onze Verlosser, geschonken heeft. De laatste tijd kwamen er verschillende smeekbrieven van mensen buiten Oostrum: "Onze dochter kan zich niet meer verplaatsen zonder rolstoel, mijn moeder zit in een rolstoel, enz." "Wij zouden zo graag met onze dochter, met moeder, in de kapel van Oostrum komen bidden, zij verlangen daar zo naar, maar we kunnen met een rolstoel niet in de kerk komen; kan daar nu niets aan gedaan worden en liefst zo gauw mogelijk". U begrijpt dat we die mensen moesten helpen. Als Maria hier vereerd wordt als "Behoudenis der kranken"dan moet het de zieken ook mogelijk gemaakt worden om in onze Genadekapel troost, steuaen houvast bij Maria te zoeken en te vinden. En U hebt het allemaal kunnen zien: dankzij de spontane hulp van vrijwilligers is er een oprit naar de Maria-kapel gekomen Als mensen van buiten Oostrum zoveel vertrouwen hebben in "Onze Lieve Vrouw van Oostrum" dan mogen wij mensen van Oostrum die zo dicht bij dit genade-oord wonen, toch zeker niet achter blijven. Het zou heerlijk zijn en een zegen voor onze parochie, als in dir MARIA-jaar de bedevaarten naar onze Genadekapel weer zouden opleven en onze devotie tot Onze Lieve Vrouw van Oostrum weer zou opbloeien, dan hebben we het volgend jaar in mei met het 50-jarig Parochiefeest ook werkelijk iets te VIEREN. Grotdankt)a.arlieid. om nieuw leven. Oostrum heeft dit jaar al veel vreugdevolle dagen gekend. In veel gezinnen was er vreugde, blijheid en dankbaarheid om 'n wondervol geschenk, om 'n kind, dat hun gelukkig samenzijn nog kwam versterken en vergroten. Ook deze week mogen we weer melding maken van zo'n wondervol geschenk, van zo'n heel klein, maar kostbaar wezentje. En dan gaan we naar Goetzenhof 5, daar wonen de gelukkige ouders van KARIN. Het zijn Rieky en Mat Janssen. Zij houden van kinderen, zijn echte kindervrienden, maar 'n ei gen kind is natuurlijk wel iets heel bijzonders. Zij hebben KARIN gewenst, zij hebben naar haar verlangd, en zij waren over- 5

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 4