In de 2de klasse viel er maar een afgetekende overwinning te melden, Hit Miss won dik van Oud Meerlo. De Pinhunters hadden daarom de nodige moeite met de Scores. De 1ste game was voor de Scores (886-861). In de 2de game herstelden de Pinhunters zich sterk (903-780). Ze verzuimden het echter om door te drukken terwijl de Scores in de laatste game 'zichzelf overtrof ten? (918 897). De Pinhunters haalden door de hoge 2de game het punt voor de totaalscore binnen (2641-2584), zodat uiteindelijk de punten gedeeld werden (2-2). Ons nieuwe team, Golden Wonder., deze avond versterkt door de voorzitter van de BBVwist ook het eerste punt binnen te slepen. Dit ging ten koste van Club Up. De Strikers wonnen met 3-1 van Close Encounters en zijn hier door het enige team met 2 overwinningen en hierdoor aanvoerder van de ranglijst. De hoogste serie in de 2de klasse werd ge scoord door Bert Tax (Oud Meerlo) die 535 scoorde. De hoogste game kwam op naam van John Hellegers (Pinhunters) die een game van 210 bij elkaar bowlde. - o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o-- o- o- o- Biljartvrienden-SNA, Weinig nieuws over de biljartclubs SNA. Dat komt natuurlijk omdat we niet meer in Oostrum wonen. Er niet meer wonen klinkt eenvoudig. Maar je na 8 weken weer terug komt én je valt met je neus in de boter, oftewel de Kermis dan reali seer je je plotseling dat Oostrum toch wel iets heel bijzonders is. Iets wat je daar in dat verre America niet vindt. Daar vindt je andere zaken, een andere wereld die best de moeite waard is, maar waar je op termijn niet echt gelukkig bent, of waar je misschien nog heel erg aan moet wennen. Een paar voorbeelden. Opgewonden rijdt je het dorp Oostrum in. Iedereen, of bijna iedereen vraagt hoe het gaat. Een hartelijke ontvangst bij de buurman, een omhelzing van de buurvrouw, een ontbijt in de Stoffelhoeveeen biertje met de overburen, dansen in 't Parochiehuis, een ontmoeting met de buren in de straat, kortom een overweldigend iets. Je ontmoet talloze mensen en de sfeer is geweldig. Mijn lievelingsgerecht, een haring van Bèr is het sluitstuk. Als je dit ervaart in Oostrum, of waar dan ook, dat wordt tege lijkertijd aan het denken gezet. Ons Oostrumse wereldje is zo klein en zo beschermd. Daarbuiten is zoveel meer, zoveel anders zoveel harder leven. Daar ontbreekt de bescherming van ons kleine dorpje. Daar staan mensen alleen, onbeschermd en kwets baar. En wat ik nou vind is dat wij met z'n allen ons steentje moeten bijdragen in het omgaan met anderen. Als je even in Amerika woont, dan zie je meteen dat dat niet de juiste weg is. Een maatschappij waar alleen de besten het goed doen. Een maatschappij waar geen plaats is voor de oudjes, en waar geen plaats is voor de mensen zonder werk. Een maat- 13

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 13