Naar verwachting zal hernieuwde uitgave "Oostrums Wegwijzer" voor aanvang schooljaar gereed zijn. - In overleg met Gemeente zullen op Transcedron/Kerkhof enkele rustbanken worden geplaatst. - Onderhoud speelterreinen komt aan de orde; de bermen bij jeugdgebouw "de Horck" zijn meer dan dringend toe aan een grondige onderhoudsbeurtBesloten wordt om hierover met ADOR kontakt op te nemen. - Uitvoerig verslag wordt uitgebracht door de gevormde JUBILEUM KOMMISSIE omtrent de plannen in 1988 rond de viering van: - 70 jaar Harmonie "Sub Matris Tutela" - 50 jaar R.K. Parochie O.L. Vrouw Geboorte; - 40 jaar "Werkcomité Oostrum". De geplande aktiviteiten liggen in de periode van donderdag 5 mei t/m maandag 9 mei 1988. Invulling van programma moet nog plaatsvinden; een eerste opzet is gemaakt. Overwogen wordt een zogenaamde Oostrumse Avond; uiteraard een muziekavond; tentoonstelling van b.v. foto's; dokumentatieKerkelijke Schatten betrekking hebbend op Harmonie, Parochie en Werkco mité; uitgave van een jubileumboekje. Duidelijk is dat veel werk verzet moet worden; een beroep wordt gedaan op medewer king van alle verenigingen. Deze medewerking kan in vele vor men, b.v. beschikbaar stellen van archiefmateriaal; vereni gingsvaandels Om alle plannen te kunnen verwezenlijken is de beschikking over een grote akkommodatieOverleg hierover is gaande. Be sloten wordt via een afzonderlijk schrijven alle verenigingen te informeren omtrent de opzet van de viering. De jubileum kommissie bestaat uit leden van Harmonie, Kerkbestuur en Werk comité. Het accent van de Kerkelijke viering zal komen te liggen op Oostrum als MariabedevaartplaatsPontificale Hoog mis. Jubileumkommissie zal verdere plannen uitwerken in de overtuiging te kunnen rekenen op aller medewerking. De vergadering wordt geïnformeerd omtrent de plannen van Pro vincie Limburg om in kader van bevordering verkeersveilig heid wederom de kruising Deurneseweg/ met Mgr. Hanssenstraat/ Witte Vennenweg aan te passen. Thans zal de kruising worden voorzien van 2 fietspaden. Fietsers komende vanuit Oostrum zullen dan via een nog aan te leggen fietspad rechts van de weg de oversteek "Deurneseweg" maken en vervolgens de weg vervolgen richting Wanssum, SparrendreefWitte Vennenweg. Het fietspad op de kruising kent dan GEEN TEGEMOETKOMENDE FIETSERS MEER. Najaar 1987 wil men deze wijziging doorvoeren. Plan ontmoet waardering van de vergadering. Wederom wordt opgemerkt om van de gelegenheid gebruik te maken er nogmaals op te wijzen, dat de enige optimale verkeersbeveiliging een ongelijkvloerse kruising betreft c.q. een fietserstunnel

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 2