SPORTVERENIGING „OOSTRUM" De kursussen vinden plaats in de werkplaatsen van de Stichting in Venray of Horst Informatie/aanmelding Voor nadere informatie, voor toezending van de kursusfolder of voor aanmelding, kunt U zich wenden tot de Stichting R.I.S.C., telefoon 04780 - 83730. Voor een kursusfolder kunt U ook terecht bij één van de werk plaatsen of het plaatselijk buro van de Stichting in Uw omge ving. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o GASTVRIJ ONTHAAL VOORHAMERIKAANSE^VOETBALLERS Ruim 8 dagen hebben 13 jongens in de leeftijd van 15 t/m 17 jaar uit de U.S.A. in Oostrum doorgebracht. Dit in het kader van Sport For Understanding S.F.U., dat weer een onderdeel is van het programma van Youth For Understanding International Exchange. Dit is één van de grootste niet commerciële uitwis selingsorganisaties in de U.S.A. Afgelopen weekend kwam een einde aan een prachtig verblijf in Oostrum aldus de 29-jarige coach Uwe Baldwin in zijn afscheidstoespraak in de kantinë van de S.V.O. "De Spar". Naast de dagelijkse trainingen en enkele voetbalwedstrijden, werden diverse uitstapjes gemaakt o.a. naar Nederlands voetbalkampioen P.S.V. in Campina Rijkevoort. Voorzitter Toon van Soest van de Sportvereniging Oostrum was door Tino Zandbergen enthousiast gemaakt voor het uitwisse lingsprogramma. Met voldoening kon van Soest de jeugdige Ame rikanen en gastgezinnen toespreken en had geconstateerd dat er een fijne sfeer tussen beiden ontstaan was. Een compliment was weggelegd voor de 8 gastgezinnen voor de goede samenwerking. Tino Zandbergen was best tevreden over het werk wat S.V.O. be steed had aan de organisatie (met een beperkt budget) en het welslagen van deze ontmoeting. In korte tijd hebben de Amerika nen kennis kunnen maken met de Nederlandse cultuur en levens gewoonten, wat ook één van de voornaamste doelstelling is, al dus Zandbergen. Dat dit alles goed is verlopen is mede te danken geweest aan de "Oostrumse" Ier Gerrie Clark, de coördinator bijgestaan door hoofd jeugdleider Sjef Claessens en vijf jeugdleiders. Sportief gezien hadden voetballers uit de U.S.A. uitstekend hun best gedaan tegen het Oostrumse A-elftal 2 - 2 en een combi natie B C werd met 6-2 gewonnen en een combinatie 2e, 3e 4e elftal werd 3-2 gezegevierd. 8

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 7