toe in onze parochiegemeenschap, met onze beste wensen aan jullie allen voor de toekomst. Uw pastoor. I_NM_E_M_0_R_I_A_M Piet van Dongen Op dinsdagmorgen, 9 juni j.l., is op 92-jarige leeftijd in Bergen op Zoom overleden onze oud-dorpsgenoot Piet van Dongen, bij de iets ouderen zeker nog heel goed bekend. Piet van Dongen was beeldhouwer en werkte geruime tijd aan de restauratie van de Sint Jan in Den Bosch. Na de oorlog kwam hij naar het verwoeste Venray om daar met groot geduld en veel studie en een enorme liefde te werken aan de restauratie van de vele zwaar beschadigde fraaie beelden uit de Grote Kerk in Venray. Zij staan nu weer - dankzij het werk van Piet van Dongen - in alle luister in die Grote Kerk te prijken. Geruime tijd leefde en werkte hij in Oostrum en waar hij nog menig beeldhouwwerk heeft vervaardigd. Ook de gedenksteen bij het begin van de bouw van het gemeen schapshuis in Oostrum in 1955 - welke steen nu is ingemet seld in de zaal van dat gemeenschapshuis - herinnert ons nog steeds aan Piet van Dongen. In 1973 vertrok hij naar zijn ge boorteplaats Bergen op Zoom. Wij kenden hem als een beminnelijk, eenvoudig mens, ondanks zijn grote gaven en kundigheden als beeldhouwer. Met zijn vrouw was hij een trouw en dagelijks kerkbezoeker. Moge de Heer van Leven en Dood hem opnemen in de eeuwige glo rie en moge O.L. Heer zijn vrouw sterkte en berusting geven in het aanvaarden van dit voor haar grote verdriet. KLEUTERSCHOOL_-_EERSTE_COMMUNIECANTJES_-_SACRAMENTSPROCESSIE We zouden het zeer op prijs stellen als ook dit jaar kinderen van de kleuterschool (tegenwoordig: eerste en tweede groep) en de kinderen die dit jaar hun Eerste Communie gedaan hebben, weer meetrokken met de processie om BLOEMEN TE STROOIEN voor het Allerheiligste. De kinderen die mee willen doen, worden zondag om vijf minuten vóór tien achter in de kerk verwacht, daar zal dan één van de leerkrachten van de school de kinderen opvangen en hen een mandje met bloemen overhandigen. Als ze op Trans Cedron aankomen, kunnen de kinderen van de kleuterschool bij hun ouders gaan zitten of met de leerkracht weer naar huis gaan. We zouden het prettig vinden als de kinderen nu morgen op school konden meedelen (liefst met een briefje van de ouders) wie van hen met de processie meetrekt om bloemen te strooien, 6

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 6