mee te beleven, te beginnen met vandaag. Het zijn de dagen, waarin we in het bijzonder de "daden des Heren" gedenken. Het ging allemaal om ons. Wat hebben wij nu voor HEM over? Onder alle H.Missen van zaterdag en zondag is er wijding van de palmtakken. Na de H.Missen zullen de manden met palmtakjes achter in de kerk worden geplaatst en kunt U bij de misdienaars een palmtakje in ontvangst nemen om het thuis op het Kruis te plaatsen als een ZEGEPALM. Hopelijk heeft het kruisbeeld nog 'n betekenisvol plaatsje in Uw woning. WITTE DONDERDAG. Om 14.30 uur: viering van het Laatste Avondmaal voor de leer lingen van de basisschool; maar vanzelfsprekend is iedereen welkom. Om 19.00 uur: plechtigeviering van het Laatste Avondmaal. We vieren vandaag de instelling van de H.EucharistieGevolg gevend aan de woorden van Christus zelf: "Doe dit tot Mijn gedachtenis", blijven wij dat gebaar van Christus de eeuwen door herhalen om aan Hem te denken. De deelname aan de Eucharistie blijft een christenplicht; het is het meest wezenlijke van het samen kerk-zijn; en God is onze dankbaarheid waardig. Om met de Heer te kunnen leven, hebben wij Hem nodig als brood, als voedsel voor onderweg; zonder Hem verzwakt de mens geestelijk. De viering van de Eucharistie is een onuitputte lijke energiebron voor een gezond geestelijk, voor een echt gelukkig leven. "Wie van dit Brood eet, zal leven in eeuwigheid", het zijn de woorden van Christus zelf. De Eucharistie is het hart van de Kerk en van ons christen zijn! VREUGDEVOL NIEUWSwaar muziek in zit! Wanneer man en vrouw zich verenigen on het leven te schenken aan een kind, doen zij iets heel groots en heel moois. Zij zijn verwekkers van nieuw leven; en ieder nieuw leven, ieder kind, is iets wonderbaars en tegelijk bijzonder kost baars in Gods ogen. Daarom heerste er vanzelfsprekend grote vreugde en dankbaarheid bij Karla en Huub Op den Kamp-Valckx, Ooster Thienweg 7, toen zij op 31 maart hun derde kind mochten verwelkomen: een zoon, broertje van Rik en Laura, die naar de naam GUUS zal gaan luisteren. Maar tegelijk zijn zij zich be wust van een nieuwe grote verantwoordelijkheid, want God heeft hun dit kind gegeven om het op te voeden voor Hem. Zij willen daarom hun kind, GUUS, het beste meegeven wat er is en het is dus voor hen vanzelfsprekend dat zij hun kind laten dopen en zo hun geloof aan hun kind trachten over te dragen.

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 5