BILJARTVRIENDEN - SNA, De ene grote gebeurtenis is nog niet voorbij of de andere staat al weer voor de deur. Karnaval is achter de rug en de statenverkiezingen komen er aan. Er zijn een hoop overeenkomsten en verschillen tussen deze beide zaken al zou je dat op het eerste gezicht niet zeggen. Karnaval, nou we weten wat dat is in Oostrum. Perfect georganiseerd door de Raad en de velen anderen. Geweldig geleid door de Prins en de Vorst. De Statenverkiezingen, we weten nauwelijks wat dat is. We kennen die mensen niet, laat staan dat we weten wat ze doen. Als ik door Brabant rijd, zie ik overal de foto van een Statenlid van een partij. Z'n naam staat niet op de affiche en z'n gezicht is mij onbekend. Dat zal wel aan mij liggen. De Haagse politici beweren dat deze statenverkiezingen geen verlengstuk mogen zijn van de landspolitiek maar dat is onzin natuurlijk. De uitslag van de verkiezingen geeft natuurlijk weldegelijk aan hoe wij over de regering denken. Ook al heeft die uitslag geen directe invloed op de samenstelling van het parlement. Zo'n raad van elf weet zich beter te profileren. Die demonstrer en, althans in Oostrum, een perfect staaltje organisatietalent. Misschien als we die naar den Haag sturen, maken ze er iets beters van. Dan treedt misschien de verbroedering op zoals je dat met Karnaval ervaart. Dan hebben de mensen tijd en respect voor elkaar en verstaan ze elkaar ook veel beter. Dan komt er misschien een einde aan wat men in Den Haag met een mooi woord Polarizatre noemt. Dat betekent dat men elkaar niet verstaat of wil verstaan. Misschien nog niet zo'n gek idee om die Raad van Elf naar den Haag te sturen. Trouwens Prins Bert I zou ook zo'n gek figuur niet slaan. Misschien komt er dan een einde aan de tegenstrijdige beweringen. Ik zal er eens een paar noemen. Het gaat goed met de economie zegt de één. Maar de armoede bij de laagst betaalden wordt groter, de zwakken in de samenleving worden nog zwakker gemaakt door kortingen in uitkeringen, intrekken van subsidies aan buurthuizen, invaliden, moeilijk opvoedbare kinderen e.d. zegt de ander. Wat de overheid aan de ene kant denkt te besparen, geeft ze aan de andere kant weer uit omdat er meer politie nodig is om de criminaliteit die door deze kortingen wordt veroorzaakt, te bestrijden. Door meer sociale gluurders in te huren die stiekem kijken of oude mensen niet bij elkaar eten of mensen samenwonen. Nee, geef mij maar karnaval. Zo'n feest zou je eigenlijk ook landelijk kunnen zien. De planning, de voorbereiding, de verbroedering die dat met zich meebrengt staat in schrille tegenstelling tot de landspolitiek. Je zou dan ook bij voorbeeld een landelijke jeugdprins kunnen benoemen en wat dacht u van 12

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 12