leefde in onze gedachten en gevoelens. En twee dagen voor Kerstmis ging deze wens voor Riky en Toon Emons in vervulling en mochten zij hun zoon: Nicky; met open armen verwelkomen. En een paar dagen na Kerstmis was deze vreugde weggelegd voor Nelly en Alphonse Linssen en waren zij eveneens overgelukkig met hun zoon: Charl Met Kerstmis hebben we kunnen zien hoe kleine kinderen enthou siast en met volle bewondering naar het kerstkindje in de kerststal staarden en maar niet uitgekeken kwamen. Zo'n heer lijk tafereeltje valt je op, doet je goed, want verwondering en bewondering voor iets is tegenwoordig niet onze sterkste kant Maar de verwondering en bewondering van Riky en Toon, van Nelly en Alphonse is heel zeker veel dieper en inniger geweest dan vande kinderen bij de kerststal. Hun verwondering, al of niet uitgesproken, zal wel ongeveer hierop neerkomen: "Zo'n klein wezentje, dat we ons eigen kind mogen noemen... hoe kan dat toch allemaal Uit de liefde van man en vrouw, uit onze liefde, ontstaat het leven, het ontwikkelt zich in de moederschoot. Het begint als een onzichtbaar klein vruchtje en groeit uit tot een klein mensje met alles erop en eraan. En dat alles zonder dat er iemand verder aan te pas komt. Hoe kan dat allemaal Als je het zö bekijkt, dan denk je bij jezelf: het leven is toch een wonder. En ook nog: ons kindje is uniek. Al leven we met meer dan drie miljard mensen op deze aarde, toch is er nie mand precies hetzelfde als een ander, als ons kindje. Dit, ons kindje heeft iets met God te maken". Zij willen hun kind, een geschenk van God, dan ook het aller beste doorgeven en meegevenDaarom vinden zij het ook vanzelf sprekend dat zij hun kind laten dopen. Onlangs kreeg ik een mooi doopkaartje toegestuurd met de vol gende tekst: "Wij willen ons kindje laten dopen omdat wij geloven in Jezus Christus; dit geloof kregen wij op onze beurt weer van onze ouders en voorouders, daarom. Mooier en beter kon dat echtpaar de doop van hun kindje niet omschrijven, verantwoorden en meedelen. Zoals je het leven krijgt van anderen, zo krijg je ook het ge loof van anderen, het voornaamste en belangrijkste in ieder mensenleven Om te geloven heb je de invloed van je ouders nodig. Riky en Toon, van harte proficiat met jullie eerste kind en zoon NICKY. Nelly en Alphonse, van harte proficiat met jullie eerste kind en zoon CHARL. Mogen jullie allen veel vreugde ondervinden van deze nieuwe, grote rijkdom. Mogen NICKY en CHARL 'n gelukkige, 5

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 5