8 erenkoor. Dit optreden zal duren tot ongeveer 12.00 uur, waarna na een korte pauze het concert zal worden voortgezet door het tamboerkorps van onze Harmonie, welk optreden tenslotte zal worden gevolg door het optreden van het orkest van onze Harmo nie. Tijdens dit concert zullen o.a. de concours-stukken worden uitgevoerd door het orkest. Tegen 13.00 uur zal het concert zijn afgelopen. Evenals in voorgaande jaren nodigen wij ook nu weer alle belangstellenden uit eens te komen luisteren in de schouwburg naar het Jongerenkoor en onze Harmonie: bij voorbaat van harte welkom. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 40-JAAR1 TONEELVERENIGING_"DE_VLASBLOEM"_00STRUM^ Op zaterdag 8 november a.s. zal de Oostrumse toneelvereniging De vlasbloem haar 40-jarig bestaan vieren. Het toneelspelen begon in Oostrum door de plaatselijke harmonie, (toen nog fanfare) in 1919. Vanaf dat jaar is er jaarlijks een concert en toneeluitvoering in Oostrum. En dat is tot heden onafgebroken volgehouden. Ook nu nog is het jaarlijks' concert en toneeluitvoering een niet weg te denken evenement in de Oostrumse gemeenschap. Het begin van de toneelvereniging is dus eigenlijk veel ouder; zij het dat er pas in 1946 een aparte vereniging voor het toneel werd opgericht, nadat reeds eerder door de muziekvereniging ook niet-harmonie-leden toegestaan was om met een toneeluitvoering mee te spelen. De Vlasbloem heeft - niet alleen door de jaarlijkse uitvoering, maar ook door meerdere personele bindingen - een zeer nauwe band met de harmonie. Naast het plaatselijk toneel staat de Vlasbloem al een hele tijd ook buiten Oostrum op de planken, o.a. in de Venrayse schouwburg. Oostrum heeft - ook toen her en der de toneelverenigingen en het amateurtoneel stopten - alle jaren door volgehouden als een van de weinig gezelschappen die het amateurtoneel aktief bleef be- <=3

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 8