?----bI^™Ii-?ëN_HERiNNERiNG_AAN_DE_AFSLuiTim_vAN DE 00STER- SCHELDEDAM MiCi_escher-kunstwerk 24 Ter gelegenheid van de afsluiting van de Oosterschelde op 4 oktober a.s. wordt door de Zeeuwse Rabobanken een unieke herin- neringsmunt uitgegeven onder de naam Deltamunt. Het gaat hier bij om een puur ziveren muntpenning (geen wettig betaalmiddel) waarvan er maximaal 10.000 zullen worden vervaardigd. De Deltamunt met een diameter van 35 cm en een gwicht van cir ca 18 gram, is verpakt in een luxe bewaardoosje. Op de voorzijde van de munt is het Zeeuwse wapen met de wapen spreuk "Luctor et Emergo" opgenomen in combinatie met de Zeeuws- Zuidhollandse Deltagebied. Een rand van oesters en mosselen geeft aan deze beide elementen nog een extra Zeeuws tintje. De achterzijde van het zilverstuk is voorzien van een minutieus gemodelleerd artistiek werkstuk van de wereldberoemde Neder landse graficus MAURITS ESCHER. De houtsnede "DAG EN NACHT" uit 1938 lijkt geïnspireerd te zijn door het waterdoorsneden Zeeuwse agrarische land, waarbij de uitermate kunstzinnige overgang van donker naar licht, van zwart naar wit, van negatief naar posi tief een treffende verzinnebeelding vormt van de duistere, dreigende situatie van vóór de waterkeringaanleg, en het rust gevende, veilige gevoel waarin "de eilandbewoners" zich thans kunnen koesteren. De maker van de munt geeft hiermede vervolg aan een lijn die al met de uitgifte van de Flevomunt en de Nationale Visserij- munt eerder dit jaar werd ingezet. Ook op deze munten werd een Escher-kunstwerk gebruikt. Het ligt in de bedoeling om uitein delijk te komen tot een grotere serie munten die alle voorzien zullen worden van een afbeelding van deze befaamde kunstenaar. De Deltamunt is zolang de voorraad strekt voor een prijs van 99,50 verkrijgbaar bij de Rabobank. Rabobank fZè Oostrum Rabobank Q

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 22