11 Theeuwen, telefoon 04784 - 1967 of Jan Maessen, telefoon 04780 - 10804. Eveneens zaterdag 11 oktober koppelwedstrijd te Well, er wordt gevist op t Leuken van 12.00 - 15.00 uur, nummers afhalen van af 09.30 uur. Opgeven voor deze wedstrijd tot donderdag 20.00 uur bij Rene. Zondag 12 oktober vierde Herfstkoning L.H.bijeenkomst 07.00 uur Maandag 27 oktober ledenvergadering, om 20.00 uur in zaal van Dijk te Oostrum. met vriendelijke groet H. Lenssen o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o NIEuW_SPRAELAND_VRAAGT_BEZOEKyRIJWILLIGERS^ Nieuw-Spraeland is een zwakzinnigeninstuutgelegen aan de Wanssumseweg in Oostrum, waar ongeveer 205 mannelijke en vrouwe lijke zwakzinnigen wonen. Zwakzinnigen of geestelijk gehandicapten, zijn mensen die op hun eigen individuele manier in het leven staan. Doordat zij verstandelijk minder ontwikkeld zijn, hebben zij in hun leven in meer of mindere mate begeleiding nodig bij allerlei zaken die wij vaak als vanzelfsprekend zelf doen, zoals lezen, zichzelf wassen zelf eten, schrijven, aankleden, praten, ergens naartoe gaan vrienden en vriendinnen maken, etc., etc.. De mate van begeleiding die een zwakzinnige nodig heeft is m.n. afhanke lijk van de mate van achterstand. Zwakzinnigen hebben net als U en ik behoefte aan persoonlijke aandacht, respektwaardering, warmte, enz.. De familie van onze bewoners is, om allerlei redenen, niet al tijd in staat hun kind, broer of zus, regelmatig te bezoeken. Die bewoners die weinig of geen bezoek ontvangen krijgen vaneen vrijwilliger: iemand die het leuk vindt een deel van zijn/haar tijd te besteden aan het bezoeken van een van onze bewoners. Zo'n bezoek kan bestaan uit een stukje wandelen, samen koffie drinken,daar waar mogelijk een gesprek voeren, samen een uit stapje maken, enz.. Binnen Nieuw-Spraeland kennen we thans 60 bezoekvrijwilligers Voor een aantal van onze bewoners zoeken wij nog vrijwilligers. Wanneer u tijd en zin heeft om dit werk te verrichten, kunt u kontakt opnemen met ondergetekende. In een gesprek kunnen wij uw vragen beantwoorden, u nader ken nis laten maken met Nieuw-Spraeland en misschien wel met een van onze bewoners Kontakt opnemen met a. of b84343 - 89735 toestel 2657.

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 11