4 Deze zou fietsend worden afgelegd. De vijfde klas deed dat uit stekend en was om 22.15 uur weer netjes op tijd in het kamp. Maar toen de zesde? De invallende duisternis zorgde ervoor dat zij een bordje met "EIGEN WEG" misten. Onder deskundige leiding van SuusGradje, Karei en Marij doolden zij door de Grote Peel. Om 23.00 uur werden er twee zoekpatrouilles uitgezonden. Arieeen echte Peelreusmet Henk op de fiets en Leo en Mart met de auto om in Helenaveen en Evertsoord te gaan zoeken. De eerste patrouille vond de 35 dwaallichten. De tweede patrouille vond alleen drie grote kwaaie, zwarte honden maar geen zesde klas. Op het spookuur was iedereen weer veilig uit de Peel in het kamp; vele ervaringen en muggenbulten rijker. 2e Dag. Dauwtrappen om 7.00 uur onder leiding van de nimmer moe lijken de Meester Henk. Daarna op de fiets naar de "Schatberg"In deze grote speeltuin/zwembad brachten wij deze dag doorweer 30 C en geen regen. 's Avonds een bonte avond, die voornamelijk werd verzorgd door de vijfde klas. De dames van de zesde klas hebben een modeshow opgevoerd die er echt wel mocht wezen. De avond wordt besloten met een fuif waarin enig schuifeldans- werk wordt uitgevoerd maar ook de breakdance en andere moderne dansen staan op het programma. Na een betrekkelijk rustige nacht wordt de laatste dag een mooi spellencircuit uitgezet met veel waterspellen (weer 30 C). Iedereen zit inmiddels onder de muggenbulten. Het touwtje springen gaat uitstekend, al was het maar om muggen en dazen op afstand te houden. Alle restjes eten worden verorberd. De kamers geruimd, de vrachtauto geladen en om half drie start de eerste groep richting Oostrum. De wind in de rug, lekker zonnetje en flink doorkoersen. Het lijkt wel een kleine Tour de France Om 4 uur is iedereen moe en voldaan weer in Oostrum. Nieuwe kamprecords: 1. Hoogste aantal muggenbulten. 2. Meeste verbruik van Autan, Citronella en Azaron. 3. 31 Kinderen verdwaald en weer teruggevonden. 4. (Haast) geen kwade gezichten. 5. De meeste pret en lol. O O"O O O O O o o O O O O O— O— o— o—O— O O O o-o ooooooooo

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 4