vier na de voorronde nog bedreigen. Marie Broers en Math van Dijck wisselden hun plaats. Bij de Heren C bleef Cor v. Ewijck ongenaakbaar in de halve finale, Peter Cleven en Lam Verhoeven wisselden van plaats en Theo Siebers moest plaats maken voor de sterk oprukkende Jo MagermansTheo kwam uiteindelijk 1 pin te kort voor een finaleplaats. En toen als klap op de vuurpijl in elke klasse: de "knock down" finale:Bij de dames traden Riek Leyssen en Carolien v. Rijt aan voor de eerste wedstrijd. Carolien toonde zich de sterkste (120-156) en mocht hierdoor verder bowlen tegen Maria Siebers. Er ontspon zich een spannende strijd die uiteindelijk in het voordeel van Maria beslist werd (132-141). De finale bij de da mes ging dus tussen Maria Siebers en Willeke Branje. Willeke, die het hele toernooi sterk voor de dag kwam, maakte geen fout en Maria kon alleen in de eerste game nog enigzins bijblijven (161-155 en 165-139). De winst en het kampioenschap bij de da mes was voor Willeke Branje. Heren C: eerste wedstrijd Lam Verhoeven tegen Jo Magermans. Een spannende strijd die pas in de laatste frames beslist werd in het voordeel van Lam (154-143). Lam hierdoor gemotiveerd kwam vervolgens tegen Peter Cleven sterk uit en had ook hier uitein delijk de langste adem (169-151). In de eerste game van de strijd om de eerste plaats leek het geluk Lam te verlaten en moest hij Cor v. Ewijck een voorsprong van maar liefst 38 pins toestaan (160-126). Het onmogelijke gebeurde echter, Lam kwam terug en Cor kreeg een terugslag. In de 10e frame was nog alles open. Lam scoorde een spare en kwam hierdoor op 162. Cor stond op 111 en moest in de 10e frame strike of spare scoren. De eerste bal leverde 9 pins. De overblijvende pin werd echter gemist (120) en de overwinning was hierdoor voor Lam Verhoeven. Heren B: ook hier een opmars, vergelijkbaar met de Heren C en- wel van Math Stoks. Math wees eerst Math v. Dijck terug met 184-158 en rolde vervolgens over Marie Broers heen (170-137). Bert Tax was het volgende obstakel. Bert, die een sterk toer nooi had gebowld, nam in de eerste game een voorsprong van 11 pins (168-157). Toen was de koek op voor Bert, de machine stok te en er wou niets meer lukken. Math kon genadeloos toeslaan en deed dit ook (157-124). Kampioen bij de Heren B dus: Math Stoks Heren A: de eerste strijd ging tussen Piet v. Dijck en Eef v. MerckensteinEef die in de halve finale nog gevlamd had, kon het vuur nu niet meer aan de gang krijgen en de winst was voor Piet (189-158). Piet ging door tegen Leo v.d. Rijt en zette een game neer van 185. Dat mag er natuurlijk zijn, MAAR Leo zette er hier een tegenover van 247Gaat U maar zitten. De finale ging tussen Leo v.d. Rijt en Ad v. Hemert. Leo, super gemoti- 15

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 15