7 DE KARNAVALSZITTINGEN 1986 Op 3 en 4 januari was het dan weer zover, dat de jaarlijkse Pronkzittingen werden gehouden. Even willen we nog terugblik ken, vooraf stond al vast dat het gemis van Trennesetters en Graad en Petran moeilijk te compenseren waren. Juist nu merkt men van welke uitzonderlijke kwaliteit de Trennesetters zijn en in het Venrayse Mök circus zal men ook het gemis ongaarne aanvaarden! Maar nu onze 2 humoravonden waar vele mensen toch genoten heb ben van diverse grote en kleine artiesten! Janneke van Nuenen mocht de spits afbijten, dankzij haar pres teren op een plaatselijke Play Back wedstrijd. Door toedoen van Bemelmans Toon Hermans en geruis in het struikgewas wist zij er een gewaardeerde show van te maken. Joep van Goch kon in zijn creatie van zwerver niet overtuigen, dat deze gelegenheidsrol op zijn lijf geschreven was. Eenmaal in een nudistenkamp terechtgekomen had het niet veel meer om datzelfde lijf. Ondanks dat kon men soms rake uitspraken en toespelingen vernemen. Kruuts en Mol, 2 Tegelse dames, hadden een vlotte babbel. Ut Göt is beslist in staat langer dan 10 minuten muziek te ma ken en men mag verwachten dat ze bij de volgende zittingsavon den wat meer tijd krijgen toegemeten om hun muzikale vooruit gang ten gehore te brengen. Van grote klasse Math Arts, een echte voordrachtkunstenaar, voortreffelijk door Stef Soulimans bijgestaan aan de piano. Nu deze naam is gevallen komen we bij Oere Toe terecht, die duidelijk de sympathie van het publiek kreeg met een liedje waar de aanwezigen van de stoel moesten maar ook andere liedjes die de klasse van dit koor bewezen. Peper en Zalt, een geroutineerd duo die voor een plezierig op treden zorgdroegen. Naar V. en T. werd kritisch geluisterd met leuke liedjes en doordachte teksten waarin ze plaatselijke toestanden en ge beurtenissen op de korrel namen. Voor zijn 11 jarig lidmaatschap bij de Raad van Elf mocht Leo Lenssen een plaatselijke onderscheiding ontvangen maar ook een van de Venrayse Vorstenraad evenals M. Kiinen. Voorzitter Hans Thomassen en Ad Hoogeveen kwamen er extra van Venray voor naar Oostrum om deze 2 personen te huldigen. Ook werd die avond afscheid genomen van H. Holtackers en H. Kessels als lid van de Raad van Elf. Een leuk aandenken werd hen aangereikt door Prins Math; de echtgenotes van beide heren ontvingen een prachtige bos bloemen. Vorst Jan dankte alle medewerkers aan de avond waar de Eiken hofkapel voor prima stemmingsmuziek zorgdroeg! o-o-o-o-o

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 7