loop bereikt had, daalde zijn almachtig Woord uit de hemel van zijn koninklijke troon. Er ligt een zachtmoedig en aan grijpend pathos in St. Lukasopmerking, dat "De Maagd Maria haar kind baarde en het in een kribbe legde, omdat er voor Hem geen plaats was in de herberg". In deze verklaring vind je geen woord van harde kritiek. Ook in de uitnodiging aan de herders en de Wijzen om te komen en het pasgeboren Kind te aanbidden, proef je een sfeer van zachtmoedigheid. In Gods herschepping van de mens heid kan zachtmoedigheid nooit meer buiten beschouwing ge laten worden. Door zachtmoedigheid winnen wij de harten van de mensen; maar diegenen die hard en ruw met de mensen omgaan, falen daarin. Het centrale doel van werken aan de evangeliever kondiging is juist het winnen van de harten van de mensen om ze gevangen te nemen en te onderwerpen aan Christus. Het allerlaatste bolwerk dat ingenomen moet worden is het hart van de mensen: zij zullen zich nooit gewonnen geven voor geweld, maar wel voor de kracht van de zachtmoedigheid. Het wapen van de zachtmoedigheid wordt ons door Christus in handen gegeven. Zijn zachtmoedigheid is een gekontro- leerde kracht; en het is die gekontroleerde kracht welke onze natuurlijke agressie kan intomen, een bitter en sar- kastisch woord tegenhoudt en de harde kanten aan kritiek tempert. Onkritisch zijn is geen deugd, maar met een groei in kritische kracht moet een groei in zachtmoedigheid ge paard gaan. Het geknakte riet (en wie is niet als een gé- knakt riet mag je niet breken, en zeker niet met de bijl omhakken. We kunnen de overtuiging van anderen door diskus- sie en argumenten veranderen. Maar we zullen hen dan alleen tot een ommekeer van hart brengen, als we hen het duidelijk bewijs kunnen leveren dat wijzelf door genade en gebed van Christus geleerd hebben om "zacht en nederig van hart te zijn" Alleen de kracht van de zachtmoedigheid brengt ons in het luidruchtige en onstuimige aktivisme tot bedaren en maakt ons tot uitdelers van het mysterie van Gods vrede. OUDEJAARSAVOND; Op Oudejaarsavond- dinsdag 31 december- is er een avondmis om 19.00 uur. We danken God voor al het goede dat Hij ons schonk in het afgelopen jaar, voor de kracht die hij ins schonk in moeilijke dagen, voor het vele goede en de steun die wij van anderen ontvingen. Laten wij het jaar 1985 goed eindigen: DANKBAAR TEGENOVER GOD. Deze H. Mis zal opgeluisterd worden door ons Jongerenkoor. t.i

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 7