CONCERT EN TONEEL Op zondag 17 en maandag 18 november a.s. zal door Harminie "Sub Matris Tutela", o.l.v. P. Poels en Toneelgroep "De Vlasbloem" o.l.v. G. Lemmens sr. en A. Selder - Verhoeven weer de jaarlijk se concert- en toneeluitvoeringen gehouden worden. Het tamboercorps van de Harmonie zal om 1950 uur het concert openen met enkele marsen en concertwerken o.a. Patrouille van EgberttsSolistenjolijt van Egberts en Oostrum Silver Drumfes tival. Dit laatste stuk is geschreven door directeur Poels bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het tamboercorps. Hierna zullen orkest en tamboercorps de mars Non-Stop ten ge hore brengen, waarna het orkest het concert zal vervolgen. Gespeeld zal o.a. worden El Cordobes van G. Flick, Suite Roman- tique van M. Boekei, Czech-suite van P. Wheare en Sentimental Journey van P. Lang. Het concert wordt besloten met de mars Arnhem van A. Kelly. Na dit concert is het de beurt aan Toneelgroep "De Vlasbloem", die de klucht "In een andere wereld" voor het voetlicht zal brengen. Deze klucht in drie bedrijven is geschreven door Johan Blaaser sr. en jr. Het is een prachtig toneelspel, waar men zich best mee zal amuseren. Het stuk verplaatst ons naar de salon van de zakenman van Runten en Zwiep. Zijn vrouw, alsmede hun enige dochter, leven zeer boven hun stand. Om zijn aanzien niet te verliezen wordt hij gedwongen een compagnon te zoeken. Hij vindt die in de persoon van Koopman, een gewezen bankwerker Voordat er van een hecht samenwerkingsverband sprake kan zijn spelen er zich de gekste situaties af. Het deftige taalgebruik van de van Runtens en het taalgebruik van de Koopman's (zij spe len dit hele spel in het dialekt)geven aanleiding tot verwar de situaties. Het samenwerkingsverband tussen de beide families krijgt pas echt gestalte als de uit Amerika teruggekeerde zoon van de familei Koopman ook een verbond voor het leven sluit. De entree bedraagt 4,- per persoon, houders van een donateurs kaart hebben, op vertoon, daarmee recht op vrije toegang voor twee personen. Beide verenigingen wensen alle bezoekers in het gemeenschapshuis een genoeglijke avond toe. —o-o—o—o—o—o—o-o—o-o-o—o-o-o-o-o-o-o-o—o-o-o-o-o-o—o-o-o-o O O

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 2