Vergadering neemt met instemming kennis van brief van Gemeen te inzake te nemen verkeersmaatregelen betreffende de weg Oostrum - Castenray. Het komt Provinciale Waterstaat gewenst voor om de weg Oostrum - Castenray via kom Oirlo voor het ge hele traject de status van voorrangsweg te verlenen. Vergadering is zonder meer groot voorstander van handhaving jaarlijkse Sacramentsprocessie. In overweging wordt gegeven aan kerkbestuur om bij niet doorgaan van processie op 2e zon dag na Pinksteren nog een uitwijkmogelijkheid te nemen naar de daaropvolgende zondag, gezien de jaarlijks te verrichten werkzaamheden Betreurd wordt dat huidige houten noodlokaal, deels in ge bruik bij basisschool, niet opgeruimd is. Opgemerkt wordt dat indien noodzakelijk voor onderwijs een andere en betere voor ziening door overheid geboden moet worden. Suggestie wordt gedaan om dit met schoolbestuur op te nemen. Brief van Vredesplatform wordt voor kennisgeving aangenomen. Politiek hebben wij als dorpsraad in deze kwestie geen mening. Wij ontvingen ter bestudering en bespreking Welzijnsplan 1986 - 1989. Het handelt om de volgende deelplannen: Opbouwwerk; Kinderopvang; Emancipatie; Jeugd- en Jongeren werk; Ouderenwerk; Sociaal Kultureelwerk/Minderheden; Maat schappelijke Dienstverlening; Aktiviteiten mensen zonder werk; Kuituur. Opbouwwerk: speciaal wordt gewezen op bijl. 1 en 2 resp. han delend over samenvatting en aanbevelingen en onderwerpen, waarover gemeentebestuur aan dorpsraad om advies dient te vragen. Vanuit dorpsradenoverleg werden kritische opmerkingen gemaakt ten aanzien van tijdstip van informeren bij b.v. wij ziging bestemmingsplannen. Stemmen gaan op om reeds betrokken te worden bij overleg bij nemen van voorbereidingsbesluit Binnen deze vergadering wordt hierover verschillend gedacht. Kinderopvang: vergadering neemt kennis van schriftelijke re- aktie Bestuur Peuterspeelzaal. Jeugd- en Jongerenwerk: vergadering gaat meer speciaal in op Oostrumse situatie. Tienersoos telt thans weinig leden; men is bezig met her-oriëntatie om geheel weer nieuw leven in te blazen Vergadering neemt kennis van brief van Iduna gericht aan ge meente; dit schrijven wordt door 2 aanwezige leden van Iduna van toelichting voorzien. Ouderenwerk: dienstenpakket zodanig aanpassen dat ook ouderen er iets aan hebben; tevens wordt aandacht gevraagd voor meer woningbouw voor bejaarden c.q. ouderen. Opmerking wordt ge maakt dat de overheid meer moet uitgaan van werkelijke be hoefte ter plaatse en niet alleen moet afgaan op hantering standaardnormen. Een en ander wordt met een voorbeeld geïl lustreerd. 2

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 2