wijszondag' in te voeren- dit jaar op 6 oktober a.s. Het is de bedoeling, dat in dit week-end in de liturgie aan dacht wordt besteed aan de inhoud van en de verantwoordelijk heid van ons allen voor katholiek onderwijs- als een aanzet tot bezinning op en activiteiten ter bevordering van de katholici teit van ons onderwijs. Onze Gezinsmis-commissie heeft dan ook gemeend de eerste gezinsmis van dit schooljaar- zaterdag a.s. 5 oktober- op dit thema te moeten afstemmen. Zij heeft getracht in haar teksten de christelijke waarden in het katholieke onder wijs- met als inspiratiebron Jezus Christus en Zijn Evangelie in voor ieder verstaanbare woorden enigszins weer te geven. De ze gezinsmis zal opgeluisterd worden door ons Jongerenkoor om dat de dirigent van ons kinderkoor- wegens andere verplichting en, die dag niet aanwezig kan zijn. WERELDMISSIEDAG 5 EN 6 OKTOBER - VOOR ONZE DORPSGENOTE ZUSTER De jaarlijkse WERELDMISSIEDAG is een dag, die hoog genoteerd moet staan in onze aandacht. De reden: omdat het Evangelie dat verdient. Het is een dag van verbondenheid met de Jonge Kerken in de Derde Wereld. Vanuit de christelijke Kerken over heel de wereld klinken 'woorden van waarde', die 'leven op aarde' mo gelijk maken. Gods woord is scheppend en bevrijdend, voor ons hier en hen daar. Voor ons allen is de voortgang van het Evan gelie van levensbelang. Het bevat woorden van waarde, die richting en invloed geven aan ons leven op aarde' De eigenlijke Werelmissiedag is dit jaar 20 oktober. Maar wij hebben gemeend dat we dit jaar de Wereldmissiedag moesten ver plaatsen naar 6 oktober. Waarom? Omdat we dan juist onze dorps- genote Zuster Truus Lemmens- werkzaam in Pakistan- enige dagen in ons midden hebben voordat zij weer vertrekt naar haar mis siegebied. Zij zal in dit week-end- 5 en 6 oktober- in alle H. Missen ons toespreken over haar missie. Voor mij is zij een tweede 'Moeder Therese'Zij doet daar prachtig, maar ook ongelooflijk zwaar werk. Kinderen, die niet alleen de weelde van een vader en moeder moeten missen, maar die ook nog geestelijk en lichamelijk gahandicapt zijn, stum- perdsuitgestoten door de maatschappij, worden door haar opge vangen en verzorgd of het haar eigen kinderen waren- trouwens zij noemt ze ook allen: "Mijn kinderen". Dag en nacht staat zij vol liefde klaar om die armsten onder de armen, wat vreugde, wat blijheid>wat geluk te brengen. Zij zou nog meer van die kinderen willen opnemen, nog meer voor die kinderen willen doen, als ze maar over meer geldmiddelen kon beschikken. 13 TR--- LEMMENg - -----

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 13