3 te bedenken dat niets ONNEEMBAAR is. Een huis, winkel, sporthal etc., etc. is niet inbraakvrij te maken, tenzij U er een bunker van maakt. Het is wel inbraakwerend te maken. Dit kan bijvoor beeld door het aanbrengen van goed hang- en sluitwerk. Een goed slot moet aan bepaalde eisen voldoen. Mogelijk dat het slot in Uw voor- of achterdeur niet aan deze eisen voldoet. Bij veel deuren - trouwens ook bij veel ramen - zijn dievenklauwen eigen lijk onmisbaar, terwijl schuifgrendels veelal ook geen luxe zijn. MAAK HET WERKKLIMAAT VAN DE INBREKER_ONAANTREKKELIJKI Basisregels hierbij zijn: - Een inbreker heeft (bijna) altijd haast. - Een inbreker houdt van licht gereedschap. Een inbreker schuwt licht - en lawaai. Bij het kiezen van goed hang- en sluitwerk, goede buitenverlich ting, te vergrendelen rolluiken etc. etc. wil de Venrayse ge meentepolitie U de helpende hand bieden of beter gezegd U advi seren. In het bureau van politie te Venray beschikken we thans over een ruimte waarin U op Uw gemak diverse soorten beveili- ginsmateriaal kunt bekijken. U kunt zien hoe het werkt en het zelf ook beproeven. In deze ruimte is onder meer een wand aan gebracht, waarin een tweetal deuren en een viertal ramen. Hier op is goed hang- en sluitwerk aangebracht. U kunt duidelijk zien, hoe één en ander bevestigd dient te worden, hoe het werkt, welk systeem deugdelijker is etc. etc. Kortom de diverse be veiligingsmiddelen en het gebruik hiervan zijn visueel gemaakt. Zes medewerkers van ons korps, die wij hierbij aan U voorstel len, verzorgen de voorlichting op het gebied van het voorkomen van misdrijven. Iedere woensdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur kunt U één van hen aantreffen in de voorlichtingsruimte op de 2e etage in het bureau van politie aan de Leunseweg te Venray. Verenigingen, clubs, kortom groepen, kunnen ook in overleg met de afdeling Voorlichting op andere tijden terecht. Schrijft U dan een brief je naar de afdeling Voorlichting, Bureau van Politie, Leunse weg 4 te Venray. Woont U niet in Venray! Ook dat is geen pro bleem. Inwoners uit andere plaatsen zijn ook van harte welkom. Wilt U informatie over andere "politie"-zakenbijvoorbeeld op het gebied van het verkeer, bijzondere wetten, verdovende middelen etc. ook dan kunt U zich tot de afdeling Voorlichting wenden. Indien mogelijk helpen wij U c.q. verwijzen wij U naar een andere instantie. VOORKOMING MISDRIJVEN 5 E_N__Z_A_A_KV A_N _D_E_ P 0_L_I_T_I_E__E_NU de koördinatoren voorlichting H. Sietsma/J.G. Janssen.

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 3