De agenda was ditmaal beperkt. Onder meer kwamen de volgende punten aan de orde: - de jaarlijkse rondgang voor de Sinterklaasviering en Kerst attentie voor langdurig zieken en hoogbejaarden is suksesvol verlopen. Een woord van dank aan de milde gevers is op zijn plaats. - van zogenaamde kommissie 5000 zal geen aanvullende bijdrage be schikbaar gesteld worden in verband met plaatsing Mariabeeld op dorpsplein. - vergadering neemt kennis van brief van de raadsleden van Soest en Driessen uit respOostrum en Oirlo, waarin gewezen wordt op de gevaarlijke S-bocht in de verlegde Oirloseweg na bij fruitboomgaard Custers. Wij zullen op dit moment geen ac tie ondernemen om dit overleg niet te doorkruisen. Vergade ring sluit zich geheel aan bij naar voren gebrachte bezwaren. - met voldoening wordt vastgesteld dat rekening is gehouden met onze wensen ten aanzien van aansluiting fietspad Oirloseweg op Henri Dunantstraat - dorpsraad heeft enkele maanden geleden teleurstelling uitge sproken omtrent besluit om openbare telefooncel op te heffen. Wij ontvingen thans wederom bericht van PTT via Gemeente Ven- ray dat de kosten van dien aard zijn dat handhaving niet ver antwoord was. De baten bedragen slechts 1200,(vermoede lijk toe te schrijven aan veel lokale gesprekken)De kosten bedragen echter plm. 8000,Dit bedrag komt de vergade ring wel bijzonder hoog voor; vandaar dat hierbij enkele vraagtekens geplaatst worden. de nota Vrijwilligerswerk krijgt de aandacht. Onder deze noe mer kan veel gebracht worden, de burenhulp van oudsher; wij denken dan vooral aan het traditionele vrijwilligerswerk, on geacht in welke vorm ook. In dit rapport wordt heel speciaal stilgestaan bij vrijwilligerswerk met behoud van uitkering. Voorwaarden worden gesteld waaraan een project zal moeten vol doen; rapport spreekt over vele kenmerken zowel ten aanzien van de werkloze als ten aanzien van het project. Ook een rap port met verschillende invalshoeken. kennis wordt genomen van verslag werkgroep Gehandicapten Be langen. Verslag heeft uitsluitend betrekking op Venray-Cen- trum. Via de pers is dit rapport reeds uitvoerig besproken. Met name is gebleken dat enkele openbare gebouwen slecht toe gankelijk zijn voor gehandicapten bv. rolstoelgebruikers; veel trapjes voor mensen die slecht ter been zijn. Moeilijk heden werden ondervonden bij gebruik openbaar vervoer. Ook niet-gehandicapten ervaren vaak dezelfde ongemakken bv. moe- 2

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 2