goud oplevert voor S.V.O. Dus toen de vorst zich weer aankondigde hebben de ijsmakers van S.V.O. er maar een veld aan gewaagd om de nodige winst weer op te strijken en dit lukt tot nu toe wonderwel. En zo zie je al een week lang die leuke gezellige winterse tafe relen zoals we ze kennen van vroeger: zoals o.a. huilende kinde ren die hun ouders kwijt zijn of huilende kinderen die gevallen zijn, een huilend meisje dat aan zo'n vlegel niet alleen haar muts is kwijt geraakt maar ook een bos haar: daar zie je weer een woedende vader die staat te schelden tegen zijn zoontje om dat hij zijn botjes het bos ingegooid had omdat ze steeds dwars gingen zitten, en nog veel meer van die leuke dingen. Ook het bestuur helpt aardig mee zo zie je Toon van Soest voor al de kanten bijwerken zodat de baan groter wordt en er dus nog meer mensen op kunnen. Jan Raedts loopt weer handen wrijvend richting kassa om de kaslade weer te lichten. Jan Raedts heeft volgens zeggen ook het bestek gemaakt voor de ze ijsbaan maar dat betwijfel ik want dat is van plastic. René van Lieshout is medisch het beste geschoold die heeft dus de leiding over de medische staf en doet het zeer goed, ik zag hem zondag zelf een meisje dragen dat hij had voorzien van een gipse voet. Marcel van Rattingen laat zien hoe hij thuis zijn rommel opruimt met het traktortje en Theo Versieyen en Jan Ver meulen zouden in Italië zo aan de slag kunnen als ijsmakers. Sjef Arts en Quintus Paantjes zie je niet op het ijs, maar de eerste heeft het als wedstrijd-secretaris te druk met het vast stellen van oefenwedstrijden, zodat hij die weer af kan lassen, en de tweede blijft thuis voor het regelen van de vele dingen die geregeld moeten worden van onder andere eheh....eh gewoon de belangrijke dingen. Ook in het buitenland is het bekend dat in Oostrum een ijsbaan is want een dezer dagen stopte er een Duitse wagen en ze vroe gen de weg naar de ijsbaan, alleen noemen ze daar een ijsbaan een "ijselsteyn" en volgens mij kwam hij van ver want voor de honger vroeg hij naar friet, daarvoor heb ik hem naar Selder gestuurd. Selder heeft trouwens ook al z'n steentje bijgedragen aan het slagen van de ijspret want hij heeft een leger vrijwil ligers opgeleid in het maken van erwtensoep zodat er op de baan voldoende snert aanwezig is. Ikzelf ben ook vaak aanwezig dus als je een rondje wilt schaatsen met Kate Bush moet je naar de ijsbaan komen. Dus mensen schaatsen aan en met z'n allen naar de baan. of voor de Duitse vrienden: Freunde bis bald auf das "Ysselsteijn" ins wald. Kate Bush P.S. Sjef sorry, maar het stuk had ik al geschreven. 14

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 14