van hun familie, vrienden en kennissen. Maar in gedachten zullen ze met de Kerstdagen zeker heel dicht bij ons zijn. Laten wij hen, die zo ontzettend veel hebben achtergelaten en zich dag in dag uit helemaal geven voor de armste, gebrekkigste medemensen, ook niet vergeten. Ieder jaar hebben de bewoners van Oostrum hen nog een vorstelijk Kerstgeschenk kunnen aanbieden in de vorm van een bedrag aan geld, dat aan hen persoonlijk wordt overhandigd en zij waren altijd weer bijzonder dankbaar, want met dat be drag konden zij hun stakkerds waarvoor ze werken weer iets ex tra's geven. Laat het voor hen dit jaar geen tegenvaller worden. Als we allen een steentje bijdragen, kunnen we ook dit jaar weer een mooi bedrag aan hen overmaken. U kunt Uw bijdragen storten in de offerblok achter in de Maria kapel. Vergeet U hen niet? Hartelijk dank! KERSTGEDACHTE Van de Kerstgeschenken die we in ons leven kregen, blijven mis schien die ons het meest bij, die als een verrassing op ons af kwamen. De Menswording is Gods grootste geschenk aan de mensen. Hoewel de profeten de komst van de Messias voorzegd hebben, heeft niemand de droom gehad dat God zelf in eigen Persoon het ge schenk zou zijn. Het verhaal van het gebeuren heeft nooit iets van zijn frisheid verloren. Gods geschenk aan ons was een KIND. God kwam op zachtmoedige wijze de tijd binnen. "Terwijl alle dingen rustig en stil waren en de nacht het midden van haar loop bereikt had, daalde Uw almachtig Woord uit de hemel van zijn koninklijke troon" (Wijsheid 18, 14-15). Er ligt een zachtmoedig en aangrijpend pathos in St. Lukasopmerking, dat de Maagd Ma ria haar kind baarde en het in een kribbe legde,"omdat er voor Hem geen plaats was in de herberg". In deze verklaring vind je geen woord van harde kritiek. Ook in de uitnodiging aan de her ders en de Wijzen om te komen en het pasgeboren Kind te aanbid den proef je een sfeer van zachtmoedigheid. Om het eens gewoon te zeggen: de verpakking rond het geschenk van de Menswording is zachtmoedigheid In Gods herschepping van de mensheid kan zachtmoedigheid nooit meer buiten beschouwing gelaten worden. Door zachtmoedigheid winnen wij de harten van de mensen; maar degenen die hard en ruw met de naaste omgaan falen daarin. Het centrale doel van werken aan de evangelieverkondiging is juist: het winnen van de harten van de mensen om ze gevangen te nemen en onderwerpen aan Christus. Het allerlaatste bolwerk dat inge nomen moet worden is het hart van de mensen: zij zullen zich nooit gewonnen geven voor geweld, maar wel voor de kracht van de zachtmoedigheid. Het wapen van de zachtmoedigheid wordt ons door Christus in han den gegeven. Zijn zachtmoedigheid is een gekontroleerde kracht, 10

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 10