RARNAVALSVERENIGING DE_KARKLINGELS Gewoontegetrouw werd op 11 november het begin gemaakt met een nieuw karnavals seizoen. Dit plichtmatig gebeuren wordt zelden druk bezocht. De opkomst is dan nooit een graadmeter voor akti- viteiten en opkomst in het verdere seizoen. Voor Prins Joop en zijn gevolg waren zaterdag zondag 1.1. druk ke dagen. Zaterdag werd in Veulen het Vorstenraadsbal gehouden. Het leuke van dit karnavalstreffen is dat alle verenigingen een cadeau aanbieden door hun Vorst en liefst met een speech vermengd met veel humor. Later zal de gastgever de ontvangen cadeaux gebruiken als prij zen voor een verder op de avond te houden loterijtje. Vorst Jan had de twijfelachtige eer als eerste zijn prijs te mogen aanbieden. Vorst Jan begon zijn verhaal tegen Vorst Piet van t Dartele Veulen dat er weinig over t kerkdorp te ver tellen viel. Maar spoedig bleek dat hij juist heel veel over Vorst Piet zijn Rijk wist. Hij kwam eigenlijk tot de conclusie dat de Veulenaren het vorig met de installatie van Venray's Prins wel al te deftig zich hadden laten vervoeren, een pracht auto van binnen voorzien met meranti-schrootjesVorst Jan had liever gezien dat de trekkracht van veulen en paard gebruikt waren. Enkele ijverige doe het zeivers van de Raad van 11 had den zorg gedragen voor een toepasselijk geschenk n.l. een zo genaamd hobbelpaard voorzien van enkele flessen drank. Een cadeau dat bij de aanwezige veel waardering ontving'. Bij het verloten van de prijzen waren de Karklingels fortuin lijk, Gerry Achten en Tonny Raedts mocht zelfs twee keer naar voren komen om 'n prijs in ontvangst te nemen. Vorst Jan deed een taart over aan de pas gedecoreerde Vorst Piet. Dit sympathieke gebaar lokte bij de aanwezigen 'n gewel dig applaus uit. Alhoewel een Karklingel hardop dacht dat die taart in Oostrum ook best gesmaakt zou hebben. 8 KARKLINGELS OOSTRUM Opgericht 27-1-1957

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 8