DE_^REIZENDE^_PAUS_ZAL_ONS BEZOEKEN Pas terug van een vakantiereis of DliSSCllXCii iuv/c t de reis nog beginnen. Stellig zat er voor velen ook geen reis meer in ait jaar. Het werd allemaal te duur maar anders... was U zeker weer gegaan naar een plek die U kent of juist naar een geheel nieuwe omgeving. Vakantie en reizen horen voor ons gewoon bij elkaar, kun je zeggen. Ook Paus Johannes Paulus 2 onderneemt menige reis. Maar voor hem is het dan beslist geen vakantie. Dat is al te zien aan de zeer gevulde programma's van zijn reizen. Toch zitten aan onze vakantiereizen bepaalde kanten die met de rei zen van de Paus overeenkomen. Wij trekken er op uit om iets te gaan zien wat wij al zolang eens wilden gaan bezoeken en leren kennen. Dan, maar ook als dat niet het speciale reisdoel is, komen we in aanraking met een omgeving die anders is dan de eigen omge ving. Zelfs als we alleen maar "eruit willen zijn" komen we in 'n nieuwe omgeving terecht, ontmoeten wij nieuwe mensen, een nieu we cultuur en andere gewoonten. Hetzelfde gebeurt natuurlijk ook voor diegenen die juist naar ons, onze streek, ons land ko men. Op die manier ontstaan er contacten, vluchtig of meer blij vend. Er groeit bekendheid tussen mensen en er ontstaat een we derzijdse vertrouwdheid met eikaars leven, cultuur en woonomge ving. Toen de bisschoppen uit de hele wereld op het Tweede Va ticaans Concilie bijeen waren, onderstreepten zij het belang van internationaal verkeer en van de uitwisseling van ideeën e.d., ter wederzijdse verrijking en bevordering van de goede verhoudingen tussen de volkeren. Met zijn reizen naar verschil lende landen en windstreken draagt Johannes Paulus 2 daar zeker aan bij. Bovendien klinkt die Evangelische boodschap van broe derschap tussen de volkeren steeds sterk door in de toespraken tijdens zijn reizen. De Paus zal in zekere zin ook de wereld bij ons thuis brengen wanneer hij volgend jaar komt. Hij verte genwoordigt de wereldkerk en geeft met zijn persoon blijk van het geheel van alle kerkprovincies voor de afzonderlijke. Wij in Nederland zijn op onze beurt in de gelegenheid onszelf te laten zien aan de andere kerkprovincies. Tenslotte, op reis merken wij pas echt goed hoeveel er buiten ons eigen wereldje ligt en buiten ons gezichtsveld valt. Door te reizen verbreden wij - letterlijk en figuurlijk - onze horizon. Met zijn reizen wil de Paus de wereldhorizon voor ons verder openstellen en de Evangelische boodschap - letterlijk en figuurlijk - wereldwijd verkondigen OPBRENGST_"KINDER - WERELDMISSIEDAG" De KINDER-WERELDMISSIEDAG heeft opgebracht 215,75. Hartelijk 7

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 7