Vrijdag 09.00 uur Tot zekere intentie 15.00 uur Uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Wilrasen-Litjens Zaterdag 19.00 uur Pierre Jacobs Uit dankbaarheid Overleden familie Haegens-Achten Johan en They Camps MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 uur Misdienaars van NOBEL Zondag 08.30 uur Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Gebr. Pluk 10.00 uur Rob van Lieshout, Pieter Rijs, René Bonten, Bart Nellen DE_PAUS"APOSTOLISCHE_DIENSTREIZEN^ De huidige paus, Johannes Paulus 2, reist veel. Tè veel, wordt gezegd. Wanneer komt hij nou bij ons, vragen anderen zich af. Johannes Paulus 2 is al in verschillende werelddelen geweest en als hij volgend jaar na zijn bezoek aan Nederland, België en Luxemburg huiswaarts gaat, dan heeft hij sinds zijn verkiezing eind 1979 tenminste negentien grote reizen achter de rug. Een reizende bisschop van Rome, een missionaire paus. Johannes Paulus heeft er zelf van gezegd, dat hij "onderweg" is om het Evangelie te verkondigen, zijn broeders en zusters in het geloof te bevestigen en de mens te ontmoeten. "Bovendien staan mijn pelgrimstochten rechtstreeks in verband met het Tweede Vaticaans Concilie. Om de richtlijnen van het concilie toe te passen worden mijn reizen apostolische dienstreizen in navolging van Petrus en Paulus", aldus de paus. De paus is niet langer "de gevangene van het Vaticaan". Bij de strijd om de eenwording van Italië ging de Kerkelijke Staat verloren en bleef slechts de huidige Vaticaanstad over. Tot en met Pius XII hebben de pausen, afgezien van enkele reizen in Rome, het Vaticaan niet meer verlaten. Het was de beminnelijke Johannes Paulus XXIII, die met die gewoonte brak en naar Loreto en zijn geboorteplaats ging. Paulus VI maakte negen buitenland se reizen, o.a. naar de Verenigde Naties in New York en naar de Wereldraad van Kerken in Genève. In onze generaties, die moes ten wennen aan een reizende paus, is de wereld in vele opzich ten kleiner geworden. Dat geldt ook voor de bisschop van Rome. Z0NDAG_a.sWERELDMISSIEDAG_1984 Dit weekend staat in het teken van de WERELDMISSIE. Daarom zal er in dit weekend in alle H. Missen gecollecteerd worden ten 8

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 8