Arrows hadden er wel zin in. Ze wonnen de eerste game vlot met wel 100 pins verschil. De Returns kwamen echter steeds beter in de wedstrijd en de tweede game was voor hen, ook met een voor sprong van ongeveer 100 pins, zodat de laatste game ook de be slissing zou brengen voor wat betreft de totaalscore. Zinderen de spanning en trillende zenuwen, spieren gespannen als kabel touwen. Toen de kruitdampen opgetrokken waren bleek de winst voor de Returns (3-1) met een minimaal verschil van 3 pins over de totaalscore. Door deze winst staan de Returns er op de dins dag relatief het beste voor; een wedstrijd minder gespeeld en 3 verliespunten minder. En! Bowling Bistro Venray ging voor de derde achter- aanvolgende keer onderuit, nu tegen runner-up Oud Meerlo. Voor de komende week staat een treffen tussen de aartsrivalen van vorig jaar, de Returns en Bowling Bistro Venray, op het pro- ramma. Ik weet zeker dat Bowling Bistro Venray onderhand uit is op een stevig eerherstel en deze wedstrijd is daar natuurlijk uiterst geschikt voor. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o N0BEL_NIEIJWS Nobel gaat a.s. zaterdag hun 50-jarig bestaan vieren. Als oud- ruiter wil ik proberen het een en ander te vertellen van het ontstaan en het verloop van deze 50 jaar. Het was in de jaren 30 toen op een vergadering van Jonge Boeren, Meester Wijnhoven, die toen technisch adviseur was, de jonge boeren aanspoorde hun teveel aan vrije tijd beter te gaan be nutten. Men moest er maar eens uit, de proefvelden gaan bezich tigen of er anders maar eens te paard op uit te trekken. En dit laatste stond onze jonge boeren van toen wel aan. Zo is onze vereniging in 1934 tot stand gekomen, waarvan het eerste be stuur bestond uit de volgende heren: Michel Loonen, voorzitter; Wies Jeuken, penningmeester; Frans Muijres, bestuurslid; Jeu Valks, bestuurslid; Toon Verheijen, commandant; Pastoos Assel- bergsdeze kwam ook op de naam Nobel, geestelijk adviseur. Van dit eerste bestuur is alleen Jeu Valks nog in leven. Van de toenmalige leden zijn er nu nog de volgende heren in leven: Herman Verheijen, Schuttersveld; Wim Vollenberg, Oostrum; Har- rie Jansen, Tienray; Pierre Poels, Oostrum; Sjeng v.d. Pasch, Oostrum; Teng Peeters, Wanssum; Jep Camps, Oostrum; Harrie Wismans, Venray; Jan Verheyen, Oostrum. In 1936 werd voor het eerst naar Concours gegaan in Castenray (le prijs). Verder werd er in die tijd een instructeur aange trokken, een zekere luitenant van Nijnatte, hij kwam van het leger. Deze gaf dan eens per maand les in of achter de veiling- loods. Hier kwamen dan ook nog ruiters van Castenray, Meerlo en 18

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 18