nobel -_nieuws zien gaan zonder enige hapering. Dan zou je kunnen gaan denken; och,de organisatie van zo'n fietscrosswedstrijddat is toch een koud kunstje, dat kan toch iedereen. Vergeet het maar. Als je zelf voor de eerste maal voor de organisatie van een wedstrijd staat met een paar honderd deelnemers, blijkt het in de praktijk toch een stuk lastiger dan je gedacht had. En zo eenvoudig is het ook niet. Wedstrijden zoals het Europees kampioenschap en de RijnhalFiets- cross Trophy konden alleen maar een succes worden door het feit dat ze geleid werden door organisatieteams die naast een dosis enthousiasme beschikten over een ervaring van meerdere jaren in het organiseren van wedstrijden. Wie voor het eerst een wedstrijd organiseert zal in de regel over hetzelfde en thousiasme beschikken, alleen de ervaring ontbreekt nog. Dan pas blijkt hoe belangrijk het is dat je over een ingewerkt team inschrijvers beschikt, wat de rol van de jury is voor het welslagen van de wedstrijd. En van hoeveel waarde een kundig trackmanager blijkt te zijn. En,je zou bijna vergeten, hoe be palend een aantrekkelijke en goed afgewerkte wedstrijdbaan kan zijn voor de sfeer tijdens de races. Het is zeker niet mijn be doeling om aspirant-organisatoren te ontmoedigen, wel om er op te wijzen dat je het allemaal niet te licht moet opvatten. Toe gegeven, wedstrijden als E.K., Rijnhal Fietscross Trophy en ui teraard nog vele andere, maken het verleidelijk om te denken dat het allemaal wel even gedaan kan worden. Wie echter denkt dat het een koud kunstje iskon nog wel eens van een koude ker mis thuiskomen! LOUIS VRIJDAG Hoofdredacteut\FIETSCRQSS-MAGAZINE -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Op 30 sept. j.l. organiseerde D.S.V. de jaarlijkse ralley om "de Zilveren Sjees". Van onze vereniging behaalde bij de cate gorie rijpaarden Renate Peeters een fraaie 4e prijs gezien de zwaarte van de opgaven. Titelverdedigers Jeu en Piet Staaks behaalde een 6e plaats bij de aanspanningen. Volgend jaar meer succes. Dat succes had Jeu Staaks met Kilfora wel tijdens de Veteranen- wedstrijd in Oirlo. Het 4 tal waar Jeu in meereed werd vierde, nadat hij met springen de le ronde foutloos was mocht hij te rugkomen voor de banage. Als één na laatste probeerde hij toch nog te laten zien dat hij de jeugd nog niet vergroeid is. Het resultaat: redelijk, snel en foutloos een 6e prijs. Het dres- 19

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 19