SCHOOLKAMP Voor de 5e, de 5/6 kombinatie en de zesde klas werd wederom door het team en een aantal ouders een schoolkamp georganiseerd. Dit tweejaarlijkse gebeuren begint langzamerhand een beetje traditie te worden. Op woensdagmorgen werd per fiets de heen reis begonnen. De organisatie had gezorgd voor een foto-oriën- tatietocht. Deze tocht leidde ons via het Geysterse bos naar Wanssum. Na Wanssum kwam de eerste "berg" de brug van Well. Via Well werd over de touristische weg richting Bergen/Afferden in geslagen. Bij het Pikmeeuwenven stond de kantine-auto gereed met liga's, evergreens en limonade. De tocht ging verder door de bossen naar de boerderij Bekkershof in Afferden. De bagage was daags tevoren door andere nijvere lieden met de vrachtauto van Jans Verheggen naar Afferden gebracht. Iedereen zocht zijn "brits" op: jongens bij jongens, meisjes bij meisjes en de heer Pluk deelde zijn kamer met Karei Verstegen. De chef de cuisine had inmiddels gezorgd voor een uitstekende broodmaaltijd; onze buurman in Afferden was een warme bakker! Woensdagmiddag Zwemmen in het buitenbad in Bergen. Buiten het bad was het lek ker in de aarzelende zon. In het water was het koud tot steen koud, ofschoon de badmeester vertelde dat het water 19 C was (ik denk, dat die thermometer kapot was), 's Avonds warm eten. Het menu bestond uit tomatensoep, koude schotel k la Lilian, vlaflip als toetje. Die avond nog een nachtspel gespeeld in een erg donker en griezelig bos. Naarmate de duisternis toenam werd het speelveld kleiner en de kampoudste was dan ook blij dat hij om half twaalf weer net zoveel kinderen telde dan om half tien. De eerste nacht was een belevenis op zich. Om half vijf gingen de laatste meisjes slapen en om half zes werden de eerste jon gens wakker. De leiders hebben helemaal niet geslapen. Donderdag. De zesde klas gaat 's morgens op excursie naar de stuw bij Sam- beek. De vijfde klas heeft een oriëntatietochtDe kasteelruïne kan niet worden bezocht i.v.m. bouwwerkzaamheden, 's Middags opnieuw naar het grote enge bos, dat nu echter veel minder eng blijkt te zijn dan eerst werd gedacht. Er wordt een levend strategospel gespeeld met bommen, mineurs, spionnen, sergean ten, majoors en een generaal. Donderdagavond Revue en kleinkunst. Hoogtepunten hieruit: - Het Jooflied - Aerobic Dancing - Play back show met Robbie - Het kamplied - Modeshow

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 2