plattegronden Oostrum met buitengebied; mobiel postkantoor; lichtmasten van Broekhuizenstraat en Geysterseweg Benadrukt werd nogmaals om geplande en vooral vaststaande ac tiviteiten door te geven aan Oostrum's Weekblad. Probeer hier door zoveel mogelijk doublures te voorkomen. Dorpenoverleg, waarin met name de woningbouw op de diverse kerkdorpen een belangrijk punt vormt. Wij denken aan voorzie- zieningen voor: bejaarden; huurwoningen; bouw premiewoningen. Gedachtenwisseling vindt plaats aangaande rechtspersoonlijk heid en aansprakelijkheid van o.m. werkcomité. Benadrukt wordt dat dorpsraad een beperkte rechtspersoonlijkheid bezit krach tens Burgerlijk Wetboek. Volledige rechtspersoonlijkheid is mogelijk via verenigingsvorm en/of stichtingsvorm. Gewezen wordt op enerzijds de verantwoordelijkheid en anderzijds op aansprakelijkheid bij een bepaald gebeuren. Via Gemeente is men aan het bekijken op welke wijze voor dorpsraden al deze dingen het beste geregeld kunnen worden. Uit de vergadering komen reacties, die erop wijzen dat ook bij de verenigingen onduidelijkheid bestaat in hoeverre men nu aansprakelijk is, financiële verhaalbaarheid, bij een ongeval. Benadrukt wordt dat het goed is om tijdig een goed advies hieromtrent in te winnen. Laat U goed voorlichten. Een overzicht wordt gegeven van stand van zaken rond plaat sing Mariabeeld. Het is thans definitief dat beeld op dorps plein geplaatst gaat worden. Vergadering is gelukkig met de ze oplossing. Tegelijk met plaatsing zal toegangspad van Mgr. Hanssenstraat naar pastorie en kerkgebouw wordèn verbreed. Hierdoor kan voorkomen worden dat b.v. bij begrafenissen de lijkwagen op straat moet blijven staan. Zowel Kerkbestuur als Gemeente staan positief tot dit plan. Door de heren Arts (voorzitter CAI), Ketele (Intercai) en van Eekeren (Gemeente Venray) wordt een praatje gehouden omtrent invoering van kabeltelevisie. Vooralsnog zal gestart worden in Venray-Leunen en Oostrum. Aandacht wordt besteed aan de be heersvorm van de stichting kabeltelevisie. Werkzaamheden wor den uitgevoerd door fa. Edsas uit Tienray. Kosten begroot op 8 miljoen gulden. Als voordelen worden aangemerkt: meer keu zemogelijkheden. Op dit moment 12 kanalen met de mogelijkheid naar uitloop van 30 TV-kanalen; zeer redelijke tarieven voor dit uitgebreide pakket van goede kwaliteit. Daarnaast biedt de kabel zeker in de toekomst meerdere communicatiemogelijk heden. Nadeel: hogere kosten dan thans. Beraamd op 15,15 per maand. Dit bedrag is grotendeels samengesteld uit vast be standdeel; en dan met name de kapitaalskostenHiervoor is lening afgesloten met looptijd van 20 jaar tegen vaste rente. Gewezen wordt op een reeds bestaand centraal antenne-systeem in Oostrum; althans in een deel. Benadrukt wordt dat aan be- 2

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 1