Joekskapel "Ut Göt" en natuurlijk onze nieuwe Prins?????, onze eigen dansgroep enz. U ziet, heel veel Oostrumse mensen zetten zich in om ons een gezellige avond te bieden. Het woord is dus aan onze leden mas saal aan deze avond deel te nemen. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- HOGE CARNAVALSONDERSCHEIDINGEN_VOOR_JAN_RAEDTS Tijdens de drukbezochte receptie van Jan Raedts t.g.v. zijn 22- jarig lidmaatschap der Karklingels, ontving hij enkele hoge on derscheidingen Voorzitter Hans Thomassen van Venray's Vorstenraad memoreerde in een vlotte speech, de verdienste van de jubilaris en meende, dat hij veel toegevoegde waarde bezat. De heer Hoogeveen mocht daarna de bul voorlezen, behorende bij de hoge onderscheiding van de Venrayse Vorstenraad. Hans Thomassen wist te vertellen, dat men erg zuinig was om dit ereteken uit te reiken maar dat Jan Raedts ruimschoots aan de eisen voldeed. Tien Hoenselaar, één van de dragers van dit kostbare teken, vond dat Oostrum duidelijk een voorrangspositie had ingenomen naast Grad Lemmens nu ook Jan Raedts uitverkoren was dit opvallend mooie schild te dragen Wethouder van Oers was blij iets zinnigs te zeggen, trouwens alle aanwezigen met hem. Jan Raedts, als voorzitter van de Dorpsraad, was op het Gemeentehuis geen onbekende, dit om de belangen te behartigen voor de Oostrummers. Voorzitter Dormans van de B.C.L. was het opgevallen, gelet op de enorme drukte, dat Jan Raedts een voorname plaats innam in de dorpsgemeenschap. De heer Poels uit Horst zou de hoge B.C.L.- onderscheiding uitreiken. De bloemen voor Tonny Raedts werden overhandigd door Frits Berden uit Velden. Ook bestuur en raad van de jeugdige Karklingels was aanwezig, evenals diverse Raden van Elf, Prinsen en Vorsten. De dames van de leden van de Raad van Elf, meenden middels de vacaturebank, Vorst Jan nog enkele functies te moeten aanbieden. Vele verenigingen stuurden een afvaardiging. Diverse sprekers kwamen daarna nog aan het woord, o.a. Venray's Vorst Wim Smits, President Oostrums Harmonie Antoon Janssen en het hoofd der school Henk Pluk, die de jubilaris de versierselen overhandigde, behorende bij de orde van het tafeltje van 11. De voetbalclub kwam hun penningmeester huldigen met een enorm spaarvarken en dat bij nader inzien inderdaad een echt feest varken bevatte. "Oere Toe" bracht een zanghulde, helaas kwam deze wat in het gedrang 10

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 10