Op zaterdag 19 november komt Sint Nicolaas op de T.V. Rond deze datum beginnen we om weer te werken, versjes en liedjes te leren, spelletjes te doen en gesprekjes te houden, rondom het thema "SINTERKLAAS". De gesprekjes die eventueel op school plaats viriden zijn o.a.: - Het uiterlijk van het paard. - De boot. - Hoeveelheden. - Speelgoed/ waar is het speelgoed van gemaakt (hout, plastic, ijzer, papier enz.) - Het alleen en samen spelen. Verder zullen we eventueel de volgende liedjes aanleren: - Een raadseltje voor Sinterklaas een raadseltje voor Piet. Weet je 't wel, weet je 't wel? Weet je 't wel of weet je 't niet? - Wit, wit 't is helemaal wit. Iets waar Sinterklaas op zit. - Rood, rood, helemaal rood, vreselijk deftig, vreselijk groot. - Goud, goud helemaal goud, iets wat Sint in z'n handen houdt. - Zwart, zwart,zwart als roet, klimmen kan hij vreselijk goed. x De broek van Zwarte Piet, Zwarte Piet, Zwarte Piet. De broek van Zwarte Piet je weet gewoon niet wat je ziet. 0, kijk eens, 0 kijk eens 0 kijk eens wat een gat 0 Pietje, 0 Pietje, 0 Pietje wat is dat De broek van Zwarte Piet, Zwarte Piet, Zwarte Piet De broek van Zwarte Piet je weet gewoon niet wat je ziet. (Melodie: de zak van Sinterklaas). En eventueel het volgende versje: Zwarte Piet ik wou je vragen of ik eens je zak mag dragen. Zo maar even op mijn rug en je krijgt hem echt wel terug. Maar het liefst zou ik even jou een lekker kusje geven zomaar op je Pietenwang Fijn hé Piet, ik ben niet bang. Ook dit jaar gaan we weer een keer pepernoten bakken in de klas. Voor Ouders die het leuk vinden om dit thuis ook eens te doen, volgt hier het recept: 125 gram bloem - 50 gram bruine basterd 50 gram boter 5

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 5