blijft stellen op een Gemengd (kerk)koor, dan zal het toch zaak zijn, dat er zich verschillende mensen aanmelden bij ons koor. Zo niet dan is het zonder meer een aflopende zaak. Zoals iedere vereniging, brengt ook ons koor zijn verplichtingen mee. En die zijn voor een Gemengd (kerk)koor niet geringer, omdat er elke zondag gezongen moet worden. Maar het is niet meer zoals vroeger, dat de koorleden elke zon dag op moesten treden. Tegenwoordig hebben we de volgende re geling: De 1 zondag van de maand zingt het Jongerenkoor. De Dames en Heren zijn dan vrij. De 2 zondag zingt het Gemengd koor éénstemmig. De 3 zondag zingen de Heren alleen. Zij zingen dan zoveel mogelijk Gregoriaans. De Dames zijn dan vrij. De 4 en eventueel de 5 zondag zingt het Gemengd koor vier stemmig. Zoals u ziet hoeft u niet elke week op te treden. De heren heb ben zeker één zondag vrij, de dames twee. Daar tegenover staat, dat de dames door de week nogal eens aan moeten treden voor rouw- en trouwdienstenDit wat betreft de frequentie van op treden Het repertoire omvat zowel één- als meerstemmige liederen. We willen graag 4-stemmig blijven zingen, maar daarvoor is het nodig dat we echt versterking krijgen. Bovendien hebben we de laatste tijd ook enkele volksliedjes ingestudeerd, die we b.v. gezongen hebben op de Oostrumse Avond. De repetitie wordt gehouden op woensdagavond. In de zomer om 20.00 uur. In de winter om 19.30 uur. De dames beginnen in de basisschool, de heren gaan het eerste half uur naar de kerk om de Gregoriaanse zang in te studeren, daarna gaan ook zij naar de basisschool voor de gezamenlijke repetitie. De repetitie duurt 2 uur met een korte pauze, waarin voor de prijs van een kwartje, een kop koffie verstrekt wordt. Nu toch het geld om de hoek komt kijken, vermelden we meteen maar, dat de kontributie 25,per jaar bedraagt. De kosten voor muziek e.d. worden betaald door het kerkbestuur. Op de laatste vergadering, is het punt ledenwerving uitvoerig aan de orde geweest. Daar werd gesteld, dat er sommige mensen niet tot het koor willen toetreden, omdat men zowel Nederlands, als Gregoriaans zou moeten zingen. M.a.w. er zouden mensen zijn die wel gemengd meerstemmig zouden willen zingen, maar geen Gregoriaans willen zingen. Daarom is besloten aan deze wensen tegemoet te komen. Wilt U graag meerstemmig gemengd zingen, maar geen Gregoriaans, dan kan dit. U woont dan de repetities bij en de gemengde uit voeringen. Op de zondag, dat er Gregoriaans gezongen wordt, bent U vrij. Wilt U graag alleen Gregoriaans zingen dan kan dat ook. U komt dan elke week een half uur naar de repetitie en gaat daarna naar huis. U zingt dan alleen de Gregoriaanse 3 0 0 0

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 3