Woensdag 11 mei: repetities in het gemeenschapshuis van 19.00 - 19.30 uur: leerlingen tamboerkorps van 19.30 - 21.00 uur: het gehele tamboerkorps. Aansluitend aan deze repetitie zal de kwartaalbespreking voor het tamboerkorps gehouden worden. Donderdag 12 meioptreden Eikenhofkapel in de Schouwburg van 11.00 - 14.00 uur. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- INWONERS J™ OOSTRUM. Langs deze weg willen wij nog eens extra uw aandacht vragen voor ons Gemengd Koor. Voor de nieuwkomers is het misschien goed om de voorgeschiedenis van het koor op te halen. Een jaar of vier geleden beschikte Oostrum over een Dames- en een Herenkoor. Het Dameskoor stond onder leiding van Wim Lakeman, met Monique de Boer als organiste. Bij het Herenkoor had Ad Haans de leiding met Jan Verheyen aan het orgel. Het Herenkoor verzorgde de diensten op de zondagen, terwijl het Dameskoor de rouw- en trouwdiensten voor haar rekening nam. Op het moment dat Ad Haans zijn funktie als dirigent neerlegde, wegens zijn verhuizing naar Venray, kwam het Herenkoor zonder dirigent te zitten. Omdat een goede en betaalbare opvolger moeilijk te vinden was, werd na goed overleg besloten om het Dames- en Herenkoor samen te voegen tot één koor. En zo was het Gemengd Koor een feit. Wim Lakeman had de leiding terwijl Monique de Boer en Jan Ver heyen voor de begeleiding zorgden. Na een paar jaar moest Wim Lakeman echter wegens drukke werkzaamheden stoppen. Toen kwam het Gemengd Koor onder leiding van Monique de Boer. En dat is de situatie tot heden. Het Gemengd Koor bestaat op dit moment uit 39 leden, t.w. 23 Dames en 16 Heren. We mogen gerust zeggen dat de onderlinge verstandhouding binnen het koor goed is. Maar we kampen, zoals vele (kerk)koren, met een probleem: Namelijk de leden-aanwas. Vroeger was het zo, dat iedereen elke zondag naar de kerk ging en van die vaste kerkbezoekers meld den er zich geregeld aan als lid van het kerkkoor. Tegenwoordig ligt dat iets anders. Het ledental groeit nage noeg niet, zeker wat betreft de mannenstemmen, waar we de groot ste behoefte aan hebben. Het gevolg is dat ook ons koor, hoe ongaarne we dit ook toegeven, aan het vergrijzen is. Een reken sommetje leert dat de gemiddelde leeftijd van onze leden 54 jaar is. Niet zo stokoud, maar ook niet piepjong. Dit houdt in dat tussen nu en 5 jaar het ledental met grote sprongen zal terug lopen. Als de Oostrumse Gemeenschap prijs 2

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 2